مهر/ دبير ستاد توسعه فناوري نانو با بيان اينکه محققان با استفاده از فناوري نانو ساخت واکسن کرونا را در پيش گرفته‌اند، گفت: پيش بيني مي کنيم با تاخير ۳-۴ماهه به نتيجه ساخت اين واکسن دست بيابيم.
دکتر سعيد سرکار دبير ستاد توسعه فناوري نانو اظهار کرد: در حوزه ساخت واکسن کرونا محققان فعال در بخش فناوري نانو کاري را شروع کرده‌اند تا بتوانند واکسن کرونا را با تکنولوژي نانوليپوزوم بسازند.

وي با بيان اينکه استفاده از اين فناوري هم اکنون در يکي از شرکت‌هاي امريکايي نيز براي ساخت واکسن کرونا در پيش گرفته شده است، بيان کرد: اميدوار هستيم به سرعت کارمان را پيش ببريم

دبير ستاد توسعه فناوري نانو گفت: اميدوار هستيم که با اختلاف زماني ۳-۴ ماهه از امريکا به نتيجه برسيم زيرا آن شرکت امريکايي هم با فناوري نانوليپوزوم ساخت واکسن کرونا را در پيش گرفته است.

وي با بيان اينکه کار تحقيقات و توسعه فناوري مشکلات و مسائل خاص خود را دارد، بيان کرد: گاهي مي‌شود که خيلي نتايج غير قابل پيش بيني است اما همواره اميدوار هستيم که به نتيجه برسد زيرا ما صاحب تکنولوژي نانوليپوزوم هستيم.

وي افزود: با توجه به وضعيت خوب کسب دانش فني در اين زمينه نيازي نداريم که از محققان خارجي کمک بگيريم از اين رو ساخت واکسن با فناوري نانوليپوزوم به صورت کلي توسط محققان کشورمان در حال انجام است.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar