ايسنا/ وزير بهداشت اسپانيا روز گذشته گفت که شرکت آمريکايي جانسون و جانسون هفته آينده آزمايشات مرحله مياني خود براي واکسن کروناويروس را در کشورهاي اسپانيا ، هلند و آلمان آغاز خواهد کرد.

"سالوادور ايلا"، وزير بهداشت اسپانيا در يک کنفرانس خبري در مادريد گفت که آزمايش مرحله دوم دو ماه به طول خواهد انجاميد و طي آن ۵۵۰ شرکت کننده ازسه کشورمذکور که ۱۹۰ نفر از ميان آنها اسپانيايي خواهند بود، مورد آزمايش قرار خواهند گرفت.

ايلا در ادامه افزود:اين يک راي اعتماد به سيستم بهداشتي بوده و نخستين آزمايش انساني براي واکسن کروناويروس است که در اسپانيا تصويب شده است.

 محققان در اين مطالعه افراد سالم در سنين ۱۸ تا ۵۵ سال و همچنين افراد بالاي ۶۵ سال را مورد آزمايش قرار خواهند داد.

شرکت جانسون و جانسون همچنين اعلام کرد که طي اين مطالعه، ايمني و توانايي القا پاسخ ايمني يک و دو دوز از واکسن مذکور مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت.

اسپانيا که بالاترين آمار ابتلا به کروناويروس را در غرب اروپا دارد، همچنين در حال همکاري با شرکت داروسازي بريتانيايي آسترازنکا است.

وب سايت شرکت جانسون و جانسون نوشته اگر آخرين آزمايشات موفقيت آميز باشد، مطالعات نهايي مرحله سوم را آغاز خواهد کرد که در اين صورت تعداد بيشتري داوطلب واکسن آزمايشي را دريافت خواهند کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar