ديجياتو/ با وجودي که حرف و حديث‌هاي بسياري در مورد واقعي يا توهمي‌ بودن UFO ها مطرح مي‌شود، وزير دفاع ژاپن از پروتکل‌هاي امنيتي براي شناسايي و مقابله با آنها خبر داد.
حتي اگر وزير دفاع اين کشور به وجود UFO ها اعتقادي نداشته باشد، اما عملکرد وزارت دفاع نشان مي‌دهد که ژاپن براي شناسايي و UFOها پروتکل‌هايي را تعريف کرده و در عمل آنها را جدي گرفته است.
در حالي که بسياري از کشورهاي جهان اصلا اعتقادي به وجود UFO  ندارند، برخي ديگر تدابير امنيتي و دفاعي در مقابل آنها انجام مي‌دهند. با صحبت اخير وزير دفاع ژاپن، به‌نظر مي‌رسد بايد نام ژاپن را نيز در بين کشورهايي که برنامه‌هايي براي مقابله با UFO دارند قرار داد.
«تارو کونو»، وزير دفاع ژاپن از نيروهاي امنيتي حرفه‌اي خود خواسته تا از هر شي ناشناخته که مي‌تواند تهديدي براي اين کشور محسوب شود، تصويربرداري کرده و آن را سريعا گزارش دهند.
  
باتوجه به اينکه به نظر مي‌رسد «تارو کونو» خودش شخصا اعتقادي به اشيا ناشناخته ندارد، ولي پروتکل امنيتي براي شناسايي آن‌ها را در دستور کار قرار داده است.
تا کنون هيچ موردي از تصويربرداري اشيا ناشناخته يا UFO در ژاپن به ثبت نرسيده است. اما بايد ببينيم در ادامه موضوع به چه شکلي پيش خواهد رفت.
مقامات دولتي ژاپن طي بيانيه‌اي در سال 2018 به صورت رسمي و عمومي اعلام کرده بودند که هيچ گونه پروتکلي براي شناسايي اشيا ناشناخته تهيه نکرده‌اند. درنتيجه نمي‌دانند وقتي با اشيا ناشناخته مواجه مي‌شوند، بايد چه عکس العکلي از خود نشان داده و چه واکنشي به آن داشته باشند.

شايد پروتکل جديد بتواند اين خلا را براي وزارت دفاع پر کند. ماه گذشته نيز ايالات متحده، کارگروه جديدي براي شناسايي پديده‌هاي ناشناخته تاسيس کرد. اين کار گروه قرار است به صورت ويژه به بررسي UFO ها و ساير پديده‌هاي ناشناخته بپردازد. تشکيل اين کارگروه و انتشار ويديوهاي مختلفي از پديده‌هاي ناشناخته طي سال‌هاي 2004 و 2015 توسط وزارت دفاع ايالات متحده، باعث شده که وزارت دفاع ژاپن نيز دست به اقدام مقتضي بزند.

«تارو کونو»، وزير دفاع ژاپن اعلام کرد:
«با ديدن ويديوهاي ايالات متحده، اکنون علاقه‌مندم در جريان اطلاعات و بررسي‌هاي بيشتر اين کشور در اين زمينه باشم.»
البته تنها هدف پروتکل امنيتي ژاپن، رويارويي با حملات احتمالي UFO ها نيست. بلکه تهديدهاي ديگري ازجمله پهپادها و هواپيماهاي بدون سرنشين نيز مي‌توانند بخشي از هدف اين پورتکل را به خود اختصاص دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar