نماد آخرین خبر

دارویی برای کرونا که سلامت بیماران را در ۱۱ روز باز می‌گرداند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
دارویی برای کرونا که سلامت بیماران را در ۱۱ روز باز می‌گرداند

باشگاه خبرنگاران/ ژاپني‌ها به توليد دارويي که مي‌تواند در درمان بيماران کرونايي موثر باشد و باعث بهبودي آن‌ها در عرض ۱۱ روز شود، اميدوارند.

نتايج آزمايش ژاپني‌ها درباره تاثير داروي آويگان روي بيماران کرونايي نشان داد که مي‌تواند باعث بهبودي زودتر بيماران  شود.

۱۵۶ بيمار مصرف کننده اين دارو در طي ۱۱ روز بهبودي يافتند، در حالي که بيماران کرونايي که داروي آويگان را مصرف نکردند بيش از ۱۴ روز طول مي‌کشد تا از اين بيماري رها شوند.اين مطالعه توسط شرکت داروساز فوجي فيلم توياما در ژاپن صورت گرفته است.

شينزو آبه، نخست وزير سابق ژاپن از پتانسيل داروي آويگان براي رقابت با ساير دارو‌هاي کرونا در ماه مي ‌خبر داده بود. ژاپني‌ها در سال ۲۰۱۴ نيز از داروي آويگان براي درمان بيماران آنفولانزايي استفاده کرده بودند.

در ماه جولاي اين شرکت ژاپني حقوق داروي آويگان را به آزمايشگاه‌هاي هندي فروخت اما به آزمايشات خود ادامه داد. البته اين دارو که در حال حاضر به طور عادي در بسياري از کشور‌ها با نام فاويپيراوير در دسترس است و حتي در دو کشور هند و روسيه براي درمان کوويد ۱۹ تأييد شده است اما  ژاپني‌ها به تازگي و در آزمايش‌هاي باليني خود به اين نتيجه رسيده‌اند.

آويگان بر روي RNA ويروس‌ها عمل مي‌کند و توانايي تکثير آن‌ها را مهار مي‌کند. در ده‌ها مورد داروي آويگان مورد آزمايش قرار گرفته است، اما نگراني‌ها در مورد نقص مادرزادي که در مطالعات حيواني ايجاد شده است، همچنان وجود دارد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar