ايسنا/ کارشناس ارشد بيماريهاي عفوني در ايالات متحده گفت: واکسيناسيون بيماري کوويد-۱۹ از دو تا سه ماه آينده انجام مي شود.

دکتر آنتوني فائوچي کارشناس ارشد بيماريهاي عفوني در ايالات متحده گفت: واکسيناسيون بيماري کوويد-۱۹ از ماه نوامبر يا دسامبر آغاز مي شود.

اظهارات فائوچي در حالي مطرح شده که موارد ابتلا به بيماري کوويد-۱۹ در ايالات متحده از هفت ميليون نفر فراتر رفته و بيش از ۲۰۸ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

همچنين دکتر فائوچي به رغم پيش بيني انجام گرفته گفت: هنوز تا زمان عادي شدن شرايط و بازگشت روال زندگي به دوره پيش از شيوع کروناويروس فاصله داريم.

وي افزود: زمانيکه بتوان تعداد قابل قبولي از افراد را در برابر اين بيماري مصون کرد ميتوان گفت که به اندازه کافي شيوع اين بيماري را تحت تاثير قرار داده ايم و تنها در اين شرايط ميتوان به عادي شدن شرايط زندگي فکر کرد. هرچند ممکن است روند عادي شدن شرايط زندگي تا چهار ماهه سوم سال ۲۰۲۱ يا حتي چهار ماه آخر سال طول بکشد.

کارشناس ارشد بيماريهاي عفوني در ايالات متحده تاکيد کرد: واکسنهاي مختلفي در دست آزمايش قرار دارد و تا آوريل ۲۰۲۱ آمريکا داراي ۷۰۰ ميليون دوز واکسن خواهد بود هرچند در دسترس بودن واکسن تنها فاکتور موثر نيست.

به گزارش شبکه خبري سي ان ان، وي افزود: در جامعه ما اين احتمال وجود دارد که بسياري از افراد به دريافت فوري واکسن تمايل نداشته باشند و بخواهند تا مشخص شدن نتيجه تاثير واکسن روي ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۵۰ ميليون نفر اول منتظر بمانند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar