نماد آخرین خبر

فائوچی: ویروس کرونا می تواند از طریق هوا منتقل شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
فائوچی: ویروس کرونا می تواند از طریق هوا منتقل شود

ايرنا/ آنتوني فائوچي با به روز کردن اطلاعات مربوط به شيوع ويروس کرونا گفت: مؤسسه ملي آلرژي و بيماري‌هاي عفوني آمريکا بر اين باور است که براساس اطلاعات مبتني بر علم روز ابتلاي افراد به کرونا بيشتر از افراد ديگر مبتلا شده به اين ويروس صورت مي گيرد.

براساس بيانيه مؤسسه ملي آلرژي و بيماري‌هاي عفوني آمريکا، افراد مي توانند با نزديک شدن به شش فوتي (۱.۸۲ متر) افراد مبتلا به کرونا دچار اين بيماري شوند.

به گفته فائوچي، انتقال کرونا در فضاي بسته و با تهويه ضعيف که اغلب در آنجاها فعاليت هايي که باعث تنفس شديدتر مي شوند، صورت مي گيرد. چنين محيط ها و فعاليت هايي ممکن است به تجمع ذرات حامل ويروس کمک کند.

مؤسسه ملي آلرژي و بيماري‌هاي عفوني آمريکا در حالي اعلام مي کند که ويروس کرونا از طريق هوا نيز مي تواند انتقال يابد که در ماه گذشته اين مورد را تکذيب کرده بود.

مؤسسه ملي آلرژي و بيماري‌هاي عفوني آمريکا مي گويد که افراد مي توانند با فاصله گرفتن ۶ فوتي از ديگران، استفاده از ماسک که بيني و دهان آنها را پوشانده، شستن مداوم دست ها، تميز کردن سطوح و ماندن در خانه در صورت بيماري از خود در برابر ويروس کرونا محافظت کنند.

به دنبال شيوع ويروس کرونا در آمريکا تا کنون هفت ميليون و ۶۳۷ هزار نفر به بيماري کوويد ۱۹ مبتلا شده اند و بيش از ۲۱۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبوديافتگان آمريکا نيز چهار ميليون و ۸۴۹ هزار نفر گزارش شده است.

مردم آمريکا در حالي با روند افزايشي شيوع ويروس کرونا در کشور مواجه هستند که ترامپ از روز اول اين بيماري را دسته کم گرفت و تدابير بهداشتي قوي براي مهار و کنترل اين ويروس مرگبار که تا کنون جان بيش از يک ميليون نفر را در سراسر جهان گرفته انجام نداد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar