نماد آخرین خبر

تخم لاک‌پشت‌هایی که به ردیاب مجهز هستند!

منبع
ايسنا
بروزرسانی
تخم لاک‌پشت‌هایی که به ردیاب مجهز هستند!

ايسنا/ پژوهشگران آمريکايي براي شناسايي شکارچيان غيرقانوني، نمونه‌هاي مصنوعي تخم لاک‌پشت دريايي را ابداع کرده‌اند و در آنها ردياب GPS قرار داده‌اند.
گروهي از زيست‌شناسان "دانشگاه ميشيگان"(UMich) براي رديابي شکارچيان غيرمجاز تخم لاک‌پشت‌هاي دريايي، نمونه‌هايي شبيه به تخم لاک‌پشت واقعي ساخته‌اند و درون آنها، ردياب GPS جاسازي کرده‌اند.

 اين ابداع موسوم به "InvestEGGator"، شباهت کافي را به تخم لاکپشت‌هاي دريايي دارد تا بتواند شکارچيان را فريب بدهد. InvestEGGator با کمک فناوري چاپ سه‌بعدي ساخته شده است و ردياب‌هايي را در بر دارد.

پژوهشگران، InvestEGGator را تا حد امکان ساده طراحي کرده‌اند و برنامه‌ريزي آنها را طوري انجام داده‌اند که تا فاصله ۱۳۷ کيلومتر قابل رديابي باشند.

"کيم ويليامز"(Kim Williams)، از پژوهشگران اين پروژه گفت: ما واقعا تلاش کرديم تا InvestEGGator را با کيفيت بسازيم زيرا قصد نداريم ساختن آن را دوباره از ابتدا انجام دهيم. به علاوه، ما منبع مالي کافي در اختيار نداريم و به همين دليل بايد کار خود را با هزينه کم انجام دهيم.

اين پژوهش، بينش‌هاي جالبي درباره شکار غير قانوني تخم لاک‌پشت دريايي ارائه مي‌دهد. "هلن فيسي"(Helen Pheasey )، از پژوهشگران اين پروژه گفت: ما از به دست آوردن اين نتايج خوشحال هستيم زيرا با کمک آنها توانسته‌ايم شواهدي در مورد شکار غيرقانوني ارائه دهيم.

اين پژوهش، در مجله "Current Biology" به چاپ رسيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar