نماد آخرین خبر

۲۴ سیاره با شرایطی بهتر از زمین کشف شدند!

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
۲۴ سیاره با شرایطی بهتر از زمین کشف شدند!

باشگاه خبرنگاران/ دانشمندان به تازگي موفق به کشف ۲۴ سياره در خارج از منظومه شمسي شده اند. آنها بر اين باورند که اين سياره ها ممکن است شرايط خيلي بهتر و مناسب تري به نسبت کره زمين براي زندگي داشته باشند.

در اين تحقيقات جديد که از سوي «دانشگاه ايالتي واشنگتن» به انجام رسيده، محققان جزئيات و مشخصات اين سيارات قابل سکونت را شرح داده اند.

به گفته اين دانشمندان، اين سيارات که بيش از ۱۰۰ سال نوري فاصله دارند، مي‌توانند بهترين اميد ما براي يافتن حيات فرازميني باشند.

پروفسور «ديرک شولز ماکوچ» (Dirk Schulze-Makuch) که رهبري اين تيم تحقيقاتي را بر عهده دارد، در اين خصوص گفت: با تلسکوپ فضايي آتي، ما اطلاعات بيشتري را به دست خواهيم آورد، بنابراين مهم است چندين هدف را انتخاب کنيم. ما بايد بر سيارات مشخصي متمرکز شويم که وضعيت اميد بخش بالاتري دارند.

او گفت: هرچند، ما بايد مراقب باشيم اينجا (در روي زمين) گير نکرده و به دنبال سياره دوم باشيم؛ چرا که ممکن است سيارات مناسب تري براي زندگي (به نسبت زمين) وجود داشته باشند.

 اين سيارات، شامل سياراتي هستند که از زمين قديمي تر، کمي بزرگتر و گرمتر و احتمالا مرطوب‌تر هستند.

به طور خاص، دانشمندان، يک سياره‌اي را کشف کرده اند که تمامي شاخصه‌ها براي يک سياره قابل سکونت را دارد. اين، بدان معناست که زندگي مي‌تواند در آنجا رشد کند.

پروفسور شولز ماکوچ در اين زمينه مي‌گويد: برخي اوقات اين انتقال دشوار است، چرا که ما تصور مي‌کنيم بهترين سياره را داريم.

او  گفت: داشتن يک زندگي سازگار، امري خوب است، اما اين به آن معنا نيست که ما بهترين چيز‌ها را داريم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar