نماد آخرین خبر

۲ عارضه مهم که بیشتر بهبودیافتگان کرونایی از آن رنج می‌برند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
۲ عارضه مهم که بیشتر بهبودیافتگان کرونایی از آن رنج می‌برند

باشگاه خبرنگاران/ براساس پژوهشي که در کره جنوبي انجام شده است، برخي از عوارض جانبي مانند خستگي، پيامد‌هاي رواني و از دست دادن حس بوبايي و چشايي در ۹۰ درصد از بهبوديافتگان کرونايي نمايان بوده است.

اين نتيجه در حالي به دست آمده است که تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به کرونا تا به امروز از يک ميليون نفر فراتر رفته که موضوع بسيار دردآوري است. علاوه براين، کرونا ويروس زيان بسياري را بر اقتصاد جهاني تحميل کرده، نظام بهداشتي جهان را رنجور و شيوه زندگي مردم را تغيير داده است.

گون جون ووک مسئول مراکز مبارزه با بيماري‌ها و پيشگيري در کره جنوبي گفت: در يک نظرسنجي اينترنتي که در آن ۹۶۵ نفر از بهبوديافتگان کرونايي مشارکت داشتند، ۹۱ درصد افراد دستکم دچار يک عارضه جانبي بر اثر ابتلا به کرونا شده اند.

خستگي يکي از شايع‌ترين عوارض جانبي بيماري کرونا است؛ به گونه‌اي که ۲۶.۲ درصد از شرکت کنندگان احساس خستگي داشتند و پس از آن اختلال در تمرکز به ميزان ۲۴.۶ درصد در رتبه دوم قرار دارد. اين بيماري همچنين عوارض جانبي ديگري همچون مشکلات روحي، رواني و فقدان حواس بويايي و چشايي نيز داشته است.

کيم شو وو استاد دانشگاه کيونجونگ در استان دايجو و پژوهشگر ارشد اين پژوهش گفت: نظرسنجي اينترنتي بوده است، اما به زودي با جزئيات و تحليل مفصل منتشر خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar