نماد آخرین خبر

پیشتازی ایران از ژاپن در ساخت دستگاهی برای حذف ویروس کرونا

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
پیشتازی ایران از ژاپن در ساخت دستگاهی برای حذف ویروس کرونا

باشگاه خبرنگاران/ امير سعيد مالکي، مدير عامل يک شرکت صنعتي طراح و سازنده دستگاه ضدعفوني کننده محيطي با فناوري اشعه UV و گاز O۳ ازون اظهار کرد: بزرگترين و بهترين راهکار براي از بين بردن ويروس خطرناک کرونا استفاده از استاندارد گاز ازون و اشعه ماوراء بنفش به صورت پنهان است که شرکت ما زحمات بسيار زيادي براي از بين بردن اين بيماري کشيد و موفق شديم دستاوردي را در بهمن سال گذشته از نمونه آمريکايي آن به صورت مهندسي معکوس توليد کنيم.

او گفت: کشور چين به عنوان مهد پيدايش ويروس کرونا شناخته شد و ميزان ابتلا به اين بيماري در آن تقريبا به صفر رسيده است؛ چرا که اشعه UV پنهان و گاز ازون رمز موفقيت آنان در اين امر بود و به هيچ عنوان اين تکنولوژي را به کشور‌هاي ديگر صادر نکردند.

طراح و سازنده دستگاه ضدعفوني کننده محيطي با فناوري اشعه UV و گاز O۳ ازون ادامه داد: دستگاه UV، چهار هزار و ۷۲۵ دلاري آمريکا در حال حاضر به ۱۷ هزار و پانصد دلار رسيده است که ابعاد آن به اندازه يک آب سرد کن است؛ قيمت ماشين آلات اروپايي و آمريکايي بيشتر نشده، اما قيمت اين دستگاه ۵۰۰ ميليون تومان شده است و زمان تحويل آن را بين ۱۴ تا ۱۶ هفته در سايت مربوطه اعلام کرده اند و همين عامل باعث افزايش  مشکلات ما شد.

مالکي گفت: دستگاه ازون در کشورهاي ديگر ۵۰۰ ميليون تومان بوده و در کشور ما ۶ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان است که با توجه به افزايش قيمت ها در بازار داخلي اين قيمت در ايران افزايش پيدا مي‌کند، اما به هيچ عنوان قيمت آن به ۵۰۰ ميليون تومان، يعني به قيمت کشورهاي ديگر نخواهد رسيد.

روشي تضميني براي از بين بردن کرونا

او با اشاره به عدم استقبال از اين سيستم‌ها اظهار کرد: ژاپني‌ها براي مهار ويروس کرونا روش بي خطر و خلاقانه‌اي را اثبات کردند، يعني به اين نتيجه دست يافتند که استفاده از ازون تاثير مثبتي بر حذف ويروس کرونا داشته و ۵ صدم تا يک صدم قسمت در ميليون (PPM)  براي انسان غير زيان آور بوده و مي‌تواند به راحتي کوويد ۱۹ را نابود کند و اين در حالي است که ما در کشور اين ايده را خيلي زودتر به مرحله اجرا و ساخت درآورده بوديم.

مالکي ادامه داد: تمام کشور‌ها خلاقيت خود را در مهار ويروس کرونا نشان دادند و با اين که ايران توانسته از بهمن ماه سال ۹۸ براي نابودي آن يک دستگاه توليد کند، اما متاسفانه هيچ حمايتي نشده است و اين موضوع باعث آزار ما شد؛ تمام تلاش خود را براي همکاري با آزمايشگاه‌هاي گوناگون انجام داده ايم تا کمي حامي ما باشند، اما هيچ کمکي به ما نکردند.

روشي خلاقانه و تضميني براي از بين بردن ويروس کرونا

حمايت دانشگاه علوم پزشکي از سيستم گاز ازون در مهار ويروس کرونا

طراح و سازنده دستگاه ضدعفوني کننده محيطي با فناوري اشعه UV و گاز O۳ ازون تصريح کرد: دانشگاه علوم پزشکي با راه اندازي مجموعه سي پي آر و تست کردن اين دستگاه توانست اثر گذاري مثبت اين دستگاه را روي کوويد ۱۹ اعلام کند و براي شناخت اين دستگاه کنفرانس‌هاي گوناگوني برگزار کرديم و در آن قيمت را هم نشان داديم که هزينه آن چند برابر کمتر از نمونه آمريکايي ساير کشورهاست.

مالکي اظهار کرد: اگر حمايت‌هاي لازم انجام مي‌شد در حال حاضر ظرفيت توليدات ما از ۲ برابر به ۲۰ برابر افزايش پيدا مي‌کرد و در نتيجه مي‌توانستيم کمک زيادي به مهار اين ويروس در منازل، ادارات، مجموعه‌هاي پرتردد، باشگاه‌هاي بدن سازي، مجموعه‌هاي پرتراکم و ... کنيم تا بتوانيم کمترين آسيب‌هاي زيست محيطي را از استفاده بيجا و بي رويه مواد ضدعفوني کننده داشته باشيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar