ايسنا/ گروهي از محققان يکي از شرکت‌هاي فناور با استفاده از پارچه‌هاي ضدامواج و نانو فناوري، لباس‌هاي ويژه ورزشي و شکم‌بندهاي بارداري را به بازار عرضه کرده است.

لاله ملک‌نيا، مديرعامل يکي از شرکت‌هاي فعال در حوزه نانو با اشاره به دستاورد جديد اين شرکت در زمينه استفاده از پارچه‌هاي ضدامواج نانويي در لباس‌هايي نظير لباس‌هاي ورزشي، البسه نوزاد و شکم‌بندهاي بارداري، گفت: در ابتداي کار از پارچه‌هاي ضدامواج براي ساخت شکم‌بندهاي بارداري استفاده کرديم و در ادامه لباس‌هاي نوزاد را نيز در ليست توليدات خود قرار داديم. در حال حاضر لباس‌هاي ورزشي نيز با اين پارچه‌ها توليد و به بازار عرضه مي‌شود.

وي با تاکيد بر اينکه به صورت ميانگين ۲۰۰ متر پارچه ضدامواج در ماه توليد کرده و در اختيار مشتريان قرار مي‌دهيم، اظهار کرد: يکي از مزيت‌هاي اين فناوري، قيمت پايين آن نسبت به نمونه‌هاي خارجي است. همين مزيت موجب استقبال بازار از اين فناوري ايراني شده است.

ملک نيا، خاطر نشان کرد: در حال مذاکره با يکي از مشتريان در چين هستيم که متقاضي استفاده از اين پارچه‌هاي ضدامواج در توليد لباس‌هاي ورزشي است. از اين فناوري مي‌توان براي ساخت لباس‌هاي ورزشي بدن‌سازي به روش EMA و EMS، سيستم‌هاي فيزيوتراپي و ريکاوري، صنايع نساجي، ورزشي و الکترونيک استفاده کرد.

بر اساس اعلام ستاد نانو، اين محقق با اشاره به توليد پارچه‌هاي حاوي نانوذرات رسانا با قابليت انتقال پالس‌هاي الکتريکي مخصوص تمرين با دستگاه‌هاي EMS و EMA، يادآور شد: اين لباس‌ها به‌صورت وارداتي از خارج از کشور تامين مي‌شود و در نتيجه هزينه بالايي دارند. از سوي ديگر به دليل استفاده از منسوجات ويژه در اين لباس‌ها، تعمير و تعويض آنها بسيار دشوار و گران‌قيمت است. اما با اين پارچه‌هاي نانويي مي‌توان لباس‌ها را با قيمت بسيار کمتر در داخل کشور توليد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar