ايسنا/ شرکت فضايي اسپيس‌ايکس با توجه به اينکه سرويس اينترنت ماهواره‌اي استارلينک(Starlink) از مقامات کانادايي تأييديه گرفته است، به زودي مي‌تواند اين اينترنت ماهواره‌اي را به شهروندان کانادايي ارائه دهد.

 شرکت "اسپيس ايکس"(SpaceX) ممکن است به زودي عرضه خدمات اينترنت ماهواره اي استارلينک را به کانادايي ها آغاز کند. رگولاتورهاي اين کشور به ويژه بخش نوآوري، علوم و توسعه اقتصادي درخواست اين شرکت را براي تأييد نظارتي تأييد کرده‌اند که به اسپيس ايکس اجازه مي‌دهد دسترسي به شبکه اينترنت پرسرعت ارائه شده توسط صورت فلکي ماهواره‌اي استارلينک را ارائه دهد.

آزمايشات بتاي اين سرويس تنها چند روز پيش، پس از ارسال رايانامه‌هاي اسپيس ايکس به افرادي که قبلاً براي ثبت‌نام در آن اقدام کرده بودند و براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد آن آغاز شد.

اين سرويس در ايالات متحده ماهانه ۹۹ دلار براي کاربران هزينه اشتراک دارد، البته هزينه پيش پرداخت ۴۹۹ دلاري براي بسته سخت افزاري مورد نياز براي دسترسي به شبکه اينترنت استارلينک را نيز بايد در نظر گرفت.

اسپيس ايکس برنامه بتا را "Better than Nothing Beta" ناميده است که به معناي "بتا بهتر از هيچي" است تا انتظارات مردم را کاهش دهد. اين شرکت در رايانامه ارسالي خود توضيح داده است که اين سرويس در ابتدا از عملکرد متناقض و دوره‌هاي کوتاه و بدون اتصال رنج خواهد برد. با اين حال آزمايش کنندگان اوليه با سرعت بارگيري بيش از ۱۰۰ مگابيت بر ثانيه را به اشتراک گذاشته‌اند.

اسپيس ايکس هميشه در نظر داشت مناطق روستايي کانادا را به فهرست اولين مکان‌هايي که قصد دارد دسترسي بتا را ارائه دهد، وارد کند. با اين حال اکنون فقط مي‌تواند اين سرويس را به تعداد محدودي از اين مکان‌ها برساند، زيرا هنوز ايستگاه‌هاي زميني اين شرکت در کانادا نياز به تأييديه دارند. اين بدان معني است که برنامه بتا در ابتدا در مناطقي که تحت پوشش ايستگاه‌هاي زميني ايالات متحده هستند، در دسترس خواهد بود.

"ايلان ماسک" گفته است که اسپيس ايکس در تلاش است تا استارلينک را به طور گسترده‌تري در دسترس قرار دهد تا در نهايت در پايان سال آينده به پوشش کامل جهاني دست يابد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar