گجت نيوز/به تازگي خبر رويت يک يوفو نارنجي گوي مانند توسط خلباني با ۴۵ سال سابقه پرواز، در آسمان آمريکا سر و صداي زيادي به پا کرده است. در ادامه با ما همراه باشيد.

اخيرا يک خلبان باسابقه آمريکايي از تجربه رويت يک يوفو نارنجي رنگ صحبت کرده که مدتي پيش، در آسمان کاروليناي آمريکا به پرواز در آمده است. گفته شده که شکل اين شي ناشناس پرنده کروي بوده و در انتهاي آن يک قسمت دم مانند هم وجود داشته است.

دو ايالت کاروليناي شمالي و جنوبي به عنوان خبرسازترين مناطق قاره آمريکا از لحاظ رويت اشيا ناشناس پرنده به حساب مي‌آيند و بر اساس اطلاعات موجود، در طي ۱۱۰ سال گذشته تعداد ۱۵۳ مورد مشاهده يوفو، نورهاي ناشناس و گوي‌هاي پرنده در آسمان اين دو ايالت گزارش شده است.

در سال گذشته ويديو فيس‌بوکي شخصي در کاروليناي شمالي که به صورت زنده پخش مي‌شد، وجود يک شي ناشناس در آسمان اين ايالت را مستقيما به تماشاچيان ويديو نشان داد و اکنون هم يک خلبان ۸۸ ساله با نام چارلز کاب (Charles Cobb)، شي ناشناس ديگري را در اين ايالت رويت کرده است.

کاب که در جنگ کره به عنوان خلبان نيروي دريايي خدمت کرده و ۴۵ سال سابقه خلباني دارد، به خوبي با وسايل پرنده گوناگون آشنا بوده و مي‌تواند با دقت قابل قبولي نوع هواپيماهاي اطرافش را حتي با چشم غير مسلح تشخيص دهد. با اين حال يوفو نارنجي رنگي که اين خلبان کهنه‌کار در ساعت ۱۱ صبح روز ۱۲ ژوئن ۲۰۲۰ مشاهده کرد، با هيچ کدام از وسايلي که در گذشته ديده بود، مطابقت نداشت.

يوفو نارنجي کوهستان کارولينا
چارلز کاب به صورت روزانه به فرودگاه کوچکي در اين ايالت کاروليناي شمالي آمريکا سر ميزند و يک هواپيما پايپر کاب ۱۹۴۰ (۱۹۴۰ Piper Cub) را در اين فرودگاه نگه مي‌دارد. اين خلبان کهنه‌کار در روي ۱۲ ژوئن گذشته طبق معمول مشغول سر زدن به هواپيماي خودش بود که يک شي ناشناس نارنجي رنگ به شکل گول را در آسمان ديد. اين شي در انتهاي خود بخش دم مانندي مثل يک کايت داشت و مرتبا بالا و پايين مي‌رفت.

کاب مي‌گويد که بين ۱۵ تا ۲۰ دقيقه شاهد حرکت اين يوفو نارنجي بود و ديد که شي مورد نظر کم‌کم از آسمان کوهستان‌هاي کاروليناي شمالي به سمت منطقه‌اي توريستي با نام تيبل راک (Table Rock) مي‌رفت. بر اساس صحبت‌هاي اين خلبان بازنشسته، شي ناشناس ديده شده در ارتفاع ۱۲ کيلومتري سطح زمين قرار داشت و مي‌توانست با سرعتي باورنکردني، چند صد متر ارتفاعش را کم و زياد کند.

اين خلبان اظهار کرده که تاکنون هيچ وسيله‌اي با چنين توانايي نديده بود و برايش عجيب بود که شيئي بتواند به اين شکل جابه‌جا شود. خلبان‌ها در تشخيص پديده‌هاي هوايي مختلف تجربه بسيار بيشتري نسبت به مردم عادي دارند و کاب آنچه در آسمان ديده بود را نمي‌تواند در دسته هيچ کدام از وسايل و اشيا پرنده‌اي که تاکنون ديده بود، قرار دهد. پس از انتشار داستان يوفو نارنجي مورد نظر، عده‌اي گفته‌اند که شايد اين شيء يک شهاب سنگ بوده، اما کاب اين احتمال را رد مي‌کند.

يوفو نارنجي يا شهاب سنگ؟
کاب در ابتدا تصور کرد که شي مورد نظر يک کايت است، اما پس از کمي مشاهده گوي نارنجي متوجه شد که در مرکز گوي قسمت تيره مانندي وجود دارد. اين خلبان کهنه‌کار تصوير زير از اين يوفو را با آيپدش ثبت کرده است:


بر اساس اطلاعات موجود، کارشناسان ستاره شناسي و هوافضا مي‌گويند که در تاريخ ۱۲ ژوئن ورود هيچ شهاب سنگ نوراني به آن منطقه از قاره آمريکا گزارش نشده و مطمئنا يوفو نارنجي ديده شده، يک سنگ آسماني نبوده است. براي اينکه يک شهاب سنگ در آسمان روز ديده شود، نور آن بايد بسيار بيشتر از شهاب‌هاي شبانه باشد و ورود چنين شي نوراني به جو زمين مطمئنا مورد توجه تجهيزات راداري قرار مي‌گرفت.


برخي مي‌گويند که اين شي ناشناس پرنده به احتمال قوي نوعي انعکاس نوري بوده که آفتاب ظهر کوهستان کاروليناي شمالي را براي مدت ۲۰ دقيقه منعکس کرده است. با اين حال کاب مي‌گويد که يوفو مورد نظر هواپيما يا انعکاس نبوده است. اين خلبان بازنشسته مي‌گويد که براي مدت قابل توجهي شي را زير نظر داشته و مي‌تواند با اطمينان بگويد که اين يوفو با پديده‌هاي جوي و يا تجهيزات هوايي ساخت دست بشر فرق داشته است.

کاب اظهار کرده که اين يوفو نارنجي مربوط به انعکاس يک جت نبوده، چرا که شي مورد نظر دائما ارتفاع خود را کم و زياد مي‌کرد و با وجود حرکت کلي به سمت شمال جغرافيايي، براي مدت ۲۰ دقيقه در محدوده ديد اين خلبان بود. اين در حالي بوده که هر نوع هواپيمايي تنها در عرض چند دقيقه از محدوده ديد کاب خارج مي‌شده و با سرعتي که اين هواپيماها حرکت مي‌کنند، نمي‌توان آن‌ها را براي چنين مدتي در آسمان ديد.

گزارش‌هاي ديگر
با اين تفاسير جالب است بدانيد که در همان روز ۱۲ ژوئن مرکز گزارش‌هاي ملي يوفو اعلام کرد که موارد ديگري از مشاهده اشيا ناشناس پرنده در صبح همان روز ثبت شده‌اند. گفته شده که حدودا ۱۰ ساعت پس از رويت يوفو توسط کاب، شاهدي در شهر هانترزويل (Huntersville) نزديک آن محل، نورهاي روشني را ديده که با زاويه نود درجه در آسمان مي‌چرخيدند.

صبح روز بعد هم شخص ديگري در شهر ساليزبري (Salisbury) نزديک همان محل گزارش کرد که شي ناشناسي به شکل اشک يا نيزه در آسمان حرکت مي‌کرد و ردي از بخار را که در نور خورشيد مي‌درخشيد، از خود به جا مي‌گذاشت.

براي روز ۲۹ ژوئن هم گزارش ديگري از شهر آردن (Arden) کاروليناي شمالي ثبت شده که به پرواز يک يوفو نارنجي شبيه به اشک در ارتفاعات پايين اشاره دارد. در همان روزها موارد متعددي از مشاهده اين گوي‌هاي نارنجي گزارش شده و به نظر مي‌رسد که تعداد زيادي از ساکنان شهرها و منطقه‌هاي مختلف کاروليناي شمالي اين اشيا ناشناس پرنده را مشاهده کرده‌اند.

چند سال پيش بود که خبر پروژه مخفيانه وزارت دفاع آمريکا براي تحقيق در مورد اشيا پرنده ناشناس منتشر شد و گفته شده که پنتاگون تنها در قرن بيست و يکم چيزي بيش از ۲۲ ميليون دلار براي بررسي اين پديده عجيب و غريب هزينه کرده است. با اين تفاسير متخصصان مي‌گويند که تعداد گزارش‌هاي مربوط به يوفوها در سراسر جهان رو به افزايش بوده و بعد از تاييد موضوع پروژه مخفي وزارت دفاع آمريکا در سال ۲۰۱۷، اين گزارش‌ها بيشتر هم شده‌اند.

منبع :ancient-code

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar