باشگاه خبرنگاران/ درباره موجودات فضايي فيلم‌ها و نوشته‌هاي زيادي وجود دارد، اما هنوز هيچگونه شاهد و سند حاکي از وجود آن‌ها در دست نيست. دانشمندان اخيراً راهي براي کمک به بشريت در شنيدن "صداي" به موجودات فضايي پيدا کرده اند.

در چند سال گذشته، متخصصان نجوم استفاده از طرح جديدي را براي جستجوي حيات فرازميني به نام METI (تبادل پيام‌ها با هوش فرازميني) آغاز کرده اند. اين طرح شامل ارسال سيگنال‌هايي به فضاي کيهاني است. دانشمندان آن‌ها را به فضا مي‌فرستند و هر تعداد از اشکال حيات هوشمند را که موجود باشد، به پاسخ دادن دعوت مي‌کنند. برخي از متخصصان علوم نجومي معتقدند که احتمال پاسخ گرفتن از آن‌ها بسيار زياد است و فقط بايد صبر و حوصله داشت.

نشريه ديلي استار مي‌نويسد آخرين پيام از اسپانيا ارسال شده است. اين پيام به سمت ستاره لوتن که ۱۲ سال نوري از خورشيد فاصله دارد، ارسال شد. دو سياره به دور اين ستاره مي‌چرخند که يکي از آن‌ها قابل سکونت است. اما از آنجا که سيگنال خيلي دوري فرستاده مي‌شود، در صورت وجود حيات در اين سياره، زودتر از سال ۲۰۴۲ به آنجا نخواهد رسيد.

قابل توجه است که برخي از دانشمندان از دريافت پاسخ از موجودات فضايي مي‌ترسند، زيرا اين ممکن است با تسخير کره زمين منجر شود اما، طرفداران ارسال سيگنال به فضا معتقدند جاي نگراني نيست. آن‌ها بسيار بيشتر نگران اين واقعيت هستند که ممکن است موجودات فضايي پيام‌هاي ارسالي از طرف انسان‌ها را درک نکنند و در اين رابطه سيگنال‌ها کوتاه‌تر، واضح‌تر و خلاصه‌تر مي‌شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar