مهر/داروي pembrolizumab به عنوان داروي اصلي درمان سرطان کلورکتال (راست روده) بعد از نتايج مثبت آزمايش باليني فاز۳ از سوي سازمان غذا و دارو آمريکا تاييد شد.

سابق بر اين در افرادي که به تازگي سرطان پيشرفته کلورکتال شأن تشخيص داده شده بود داروي pembrolizumab بعد از انجام شيمي درماني تجويز مي‌شد.

اما اخيراً سازمان غذا و دارو آمريکا تاييد کرده است که داروي pembrolizumab مي‌تواند به عنوان داروي اصلي براي درمان سرطان کلورکتال متاستازشده تجويز شود.

دکتر لوئيز دياز، سرپرست تيم تحقيق از بخش آنکولوژي مرکز سرطان اسلوآن آمريکا، در اين باره مي‌گويد: «ما دريافتيم در مقايسه با درمان قديمي، داروي pembrolizumab مي‌تواند با وجود عوارض جانبي کمتر، انتخاب اول براي درمان بيماران مبتلا به سرطان کلورکتال باشد.»

آزمايش باليني شامل ۳۰۷ بيمار مبتلا به سرطان کلورکتال در ۲۳ کشور بود که تحت درمان با pembrolizumab يا شيمي درماني استاندارد بودند.

داروي pembrolizumab پروتئيني موسوم به PD-۱ را هدف قرار داده و آن را متوقف مي‌کند که در نهايت مي‌تواند از حذف سلول‌هاي ايمني موسوم به سلول‌هاي T به شکل موثري پيشگيري نمايد.

اين مطالعه نشان داد بيماران مبتلا به سرطان کلورکتال پيشرفته که تحت درمان با pembrolizumab بودند، به طورميانگين ۱۶.۵ ماه سرطان شان گسترش نيافت. درحاليکه در افرادي که تحت درمان با شيمي درماني استاندارد بودند سرطان بعد از مدت ميانگين ۸.۲ ماه پيشرفت کرد.

همچنين مشخص شد عوارض جانبي شيمي درماني در مقايسه با افراد دريافت کننده داروي pembrolizumab به مراتب بيشتر و شديدتر بود.

براساس اين يافته‌ها، تيم تحقيق به اين نتيجه رسيد که داروي pembrolizumab به شکل قابل توجهي طول عمر بيماران مبتلا به سرطان کلورکتال را افزايش مي‌دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar