فارس/محصولي دانش‌بنيان با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري توليد شد تا پايش هوشمندانه زمين‌ها و محصولات کشاورزي امکانپذير شود.

به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رساني معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري، منوچهر منطقي دبير ستاد توسعه فناوري‌هاي فضايي و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري درباره اين محصول فناورانه، گفت: ستاد بر اساس ماموريت خود مبني بر حمايت از محصولات دانش‌بنيان، در تلاش است تا توسعه فناوري‌هاي حوزه فضايي و ژئوماتيک را سرعت دهد بر همين اساس نيز از توليد محصولي در حوزه ژئوماتيک حمايت کرده است.

وي افزود: اين محصول فناورانه «کشتيار» نام دارد که در پايش هوشمند زمين‌هاي کشاورزي کاربرد دارد. اين سامانه با استفاده از تصاوير ماهواره‌‌اي سنجش از دور با کمک دانش کشاورزي، راه‌کارهايي براي مديريت، افزايش عملکرد و توليد محصولات کشاورزي ارائه مي‌کند.

دبير ستاد توسعه فناوري‌هاي فضايي و حمل‌ونقل هوشمند معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري همچنين بيان کرد: اين محصول با حمايت گروه توسعه فناوري‌هاي ژئوماتيک ستاد توسعه فناوري‌هاي حوزه فضايي و حمل‌ونقل پيشرفته معاونت علمي و فناوري و توسط شرکت دانش‌بنيان فضاپايه کشتيار طراحي و توسعه يافته است.

به گفته منطقي، با وجود اين سامانه کشاورزان مي‌توانند فعاليت‌هاي کليدي انجام شده در مزرعه خود را در سامانه کشتيار ثبت و تمامي اطلاعات را در طول فصل زراعي ذخيره کنند. اين سامانه به کشاورزان امکان تجزيه و تحليل تاريخچه زمين و اتخاذ تصميم‌هاي مديريتي دقيق‌تر متناسب با گذشته زمين خود را مي‌دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar