گجت نيوز/ سازمان اطلاعاتي سيا (CIA) ايالت متحده اخيرا تعداد بسيار زيادي اسناد محرمانه يوفو يا همان اشيا ناشناس پرنده را از طبقه‌بندي سري خارج کرده و در دسترس عموم قرار داده است.

هزاران گزارش و اسناد محرمانه يوفو يا همان پديده‌هاي هوايي ناشناس به تازگي از طبقه‌بندي‌هاي سري سازمان اطلاعاتي سيا (CIA) آمريکا خارج شده‌اند. در بررسي اين خبر جنجالي که اخيرا سر و صداي زيادي در دنياي يوفولوژي به پا کرده، با گجت نيوز همراه باشيد.

در ژوئن سال گذشته بود که سناتور ايالت فلوريداي آمريکا، مارکو روبيو (Marco Rubio) با مطرح کردن درخواستي باعث به وجود آمدن جنجال زيادي در بحث اشيا ناشناس پرنده شد؛ روبيو در آن زمان از واحد اطلاعات نيروي دريايي ايالت متحده درخواست کرد تا گزارشي در رابطه با بحث پديده‌هاي هوايي ناشناخته (UAP) که اسم جديد انتخاب شده براي يوفوها بوده را تهيه کند. به لطف اين درخواست، مخاطبان از وجود چنين شاخه‌اي در مجموعه اطلاعاتي نيروي دريايي باخبر شدند.

مدتي پيش هم درخواست مورد نظر در قالب لايحه‌اي با موضوعيت اصلي حمايت دولت آمريکا از مردم اين کشور در دوران پاندمي کرونا، به امضاي رئيس جمهور سابق، دونالد ترامپ رسيد. امضاي ترامپ ايجاب کرد که گزارشي جداگانه در رابطه با بحث مشاهدات يوفو و همچنين تحقيقات محرمانه دولت در رابطه با اين پديده‌ها منتشر شود و بر اساس اطلاعات موجود، در ژوئن آينده اين گزارش در اختيار عموم قرار خواهد گرفت.

انتشار اسناد محرمانه يوفو
زمان‌بندي درخواست مارکو روبيو جالب‌توجه بود چرا که دقيقا يک روز قبل از آن، دانشمندان در مقاله‌اي اعلام کردند که احتمالا ۳۶ تمدن فرازميني هوشمند در کهکشان راه شيري وجود دارند. در مقاله مورد نظر اشاره شده بود که اگر هر تمدن نسبتا پيشرفته‌اي بتواند صد سال دوام بياورد، امکان وجود صدها تمدن مختلف در سياره‌هايي شبيه به زمين در سرتاسر کهکشان راه شيري وجود دارد.


با اين حال مولفه هاي زيادي هستند که در بقاي يک تمدن هوشمند تاثير گذارند و اگر آدم فضايي‌هاي پيشرفته در مدتي کوتاه پس از رشد چشم‌گير خود، ناگهان منقرض شوند، مي‌توان نتيجه گرفت که نسل بشر هم آينده چندان روشني روي زمين نخواهد داشت.

اين دانشمندان مقاله خود را در ژورنال “The Astrophysical Journal” منتشر کردند و در نتيجه‌گيري نهايي، اعلام شده بود که شانس وجود ۳۶ تمدن فضايي مستمر و هوشمند در کهکشاني به بزرگي راه شيري کم نيست. در حال حاضر هم با انتشار اسناد محرمانه يوفو از طرف سازمان سيا، جنجال‌ها در دنياي يوفولوژي شدت گرفته‌اند.

لايحه حمايت از مردم آمريکا
دونالد ترامپ لايحه ۲.۳ تريليون دلاري حمايت از مردم ايالت متحده در دوران کرونا را در ۲۷ دسامبر گذشته امضا کرد و درخواست رسمي روبيو هم در قالب قوانين آمريکا در رابطه با حق مردم براي دسترسي آزاد به اطلاعات، در اين لايحه گنجانده شد. با امضاي سند، سازمان‌هاي سيا، اف بي آي، وزارت دفاع و ساير سازمان‌هاي جاسوسي اين کشور ملزم شده‌اند که تا ژوئن ۲۰۲۱ گزارشي را با عنوان «تهديدهاي هوايي پيشرفته» به عنوان پاسخ به درخواست روبيو، به صورت عمومي منتشر کنند.

گفته شده که گزارش مورد نظر در ابتدا در اختيار کميته‌هاي اطلاعاتي کنگره آمريکا قرار خواهد گرفت و اين سازمان‌هاي اطلاعاتي و امنيتي موظف هستند که در آينده هم کميته‌هاي کنگره را در رابطه با بحث يوفوها و پديده‌هاي هوايي که ماهيت آن‌ها تا به امروز شناخته نشده، باخبر نگه دارند.

درخواست تهيه گزارش بر اساس اسناد محرمانه يوفو جمع‌آوري شده توسط دولت آمريکا، شامل ليستي بوده که با جزئياتي بسيار دقيق از هرکدام از سازمان‌هاي اطلاعاتي و امنيتي داده‌هايي مشخص را در مورد هر پديده هوايي ناشناخته رويت شده، خواستار است.

مدارک محرمانه منتشر شده
مي‌توان گفت که طبق درخواست مارکو روبيو، صرف‌نظر از اين که کدام نهاد يا سازمان، اطلاعات مربوط به پديده‌هاي هوايي را جمع‌آوري کرده، بايد گزارشي جامع در اين رابطه تهيه شود که با جزئيات دقيق مشاهدات هر پديده را شرح دهد. به علاوه، تکنولوژي‌هاي شناخته شده ديگري که در اختيار دولت‌هاي چين و روسيه قرار دارند هم بايد در گزارش ماه ژوئن مورد توجه قرار گرفته و اين موضوع مشخص شود که آيا برخي از يوفوهاي رويت شده مربوط به ابرقدرت‌هاي رقيب آمريکا هستند يا خير؟

اما جزئيات هزاران اسناد محرمانه يوفو که اخيرا توسط سيا منتشر شده‌اند چيست؟ گفته شده که اين سازمان اطلاعاتي هزاران پي دي اف از گزارش‌هاي مربوط به دهه‌هاي ۴۰ تا ۹۰ ميلادي را که به بحث اشيا پرنده ناشناس مربوط مي‌شوند، در اختيار عموم قرار داده است. البته به نظر مي‌رسد که اين اقدام سيا ارتباطي با درخواست مارکو روبيو ندارد، اما بسياري از خبرگزاري‌ها اين دو اتفاق را به هم ارتباط داده‌اند.


مدت کوتاهي پس از پخش سندها، وب‌سايت “Black Vault” فايل‌هاي قابل جستجو با فرمت پي دي اف مدارک را براي دانلود در اختيار مخاطبان قرار داد. همان‌طور که در تصوير بالا مي‌بينيد، بخش قابل توجهي از مدارک پخش شده شامل قسمت‌هايي مي‌شوند که براي پنهان نگه داشتن اطلاعات مهم، سياه شده‌اند. نکته جالب اين بوده که قديمي‌ترين سندها به دهه ۴۰ ميلادي مربوط مي‌شوند و بعد از گذشت بيش از ۷۰ سال از تهيه، هنوز اطلاعاتي در آن‌ها وجود دارد که نبايد آشکار شوند.

فايل‌هاي اسناد محرمانه يوفو
گفته شده که از دهه هشتاد ميلادي تاکنون سابقه نداشته که سيا چنين حجمي از اسناد محرمانه يوفو را منتشر کند و از زمان خارج شدن اسناد از طبقه‌بندي، بيش از ۱.۷ ميليون نفر پي دي اف‌ها را از وب‌سايت Black Vault دانلود کرده‌اند. چنين مسئله‌اي نشان مي‌دهد که افکار عمومي تشنه بيشتر دانستن در اين رابطه است.

شايد اقدام اخير سيا اين تصور را به وجود آورد که دولت ايالت متحده در رابطه با موضوعي مانند اشيا ناشناس پرنده دانسته‌هاي خود را به صورت کامل با عموم مردم به اشتراک گذاشته است؛ با اين وجود، همان‌طور که قسمت‌هاي سياه شده اسناد به ما نشان مي‌دهند، بخش‌هاي مهمي از مجموعه اطلاعات منتشر شده هنوز سري هستند و به نظر مي‌رسد که هيچ وقت اصل حقيقت براي علاقه‌مندان آشکار نخواهد شد.

البته برخي قسمت‌هاي اين اسناد محرمانه يوفو به نوبه خود جالب‌توجه هستند؛ به عنوان مثال در بخشي از گزارش‌هاي دو هزار صفحه‌اي مورد نظر، سازمان سيا اعلام کرده که دخالت داشتن موجودات فضايي و نقش جانداران بين سياره‌اي در بروز پديده‌هاي ناشناس هوايي به صورت کامل رد نشده است.


در ميان اسناد منتشر شده، اطلاعات نسبتا اضافي و کسل کننده‌اي هم وجود دارد که در بسياري از مواقع، حجم گزارش‌هاي کلي را بيشتر کرده‌اند. يک نمونه از اين اتفاق به مقاله‌اي در يک روزنامه اوکرايني در سال ۱۹۹۳ مربوط مي‌شود؛ گزارش سيا با اشاره به اين مسئله و بحث حمله به يک پايگاه نظامي در سيبري، حجم زيادي از سند را اشغال کرده و عملا اطلاعاتي را به اشتراک گذاشته که بيشتر از همه عموم مخاطبان را سرگرم مي‌کنند.

خطر اشيا پرنده ناشناس براي امنيت ملي
گفته شده که مقاله ۱۹۹۳ روزنامه اوکرايني خبر از دريافت فايلي ۲۵۰ صفحه‌اي توسط سازمان اطلاعاتي آمريکا در مورد حمله مورد نظر به پايگاه نظامي اوکراين مي‌دهد. اين فايل شامل نقاشي‌ها، تصاوير و شهادت‌هايي بوده که توسط افراد حاضر در محل تهيه شده‌اند.

با وجود تمامي سانسورهايي که در اسناد محرمانه يوفو سيا ديده مي‌شوند و همچنين، اطلاعات اضافه موجود، به نظر مي‌رسد که بحث خطرناک بودن اشيا ناشناس پرنده براي امنيت ملي آمريکا از همه چيز بااهميت‌تر است. در حالي که ۲۷۰۰ صفحه فايل پي دي اف، در اقدام اخير سيا در اختيار عموم قرار گرفته‌اند، گفته شده که اتفاق اخير تنها گوشه کوچکي از موضوع جنجالي يوفولوژي را آشکار کرده است.

دهه‌ها از مورد توجه قرار گرفتن موضوع اشيا ناشناس پرنده توسط عموم مردم مي‌گذرد و داده‌ها، داستان‌ها، گزارش‌ها و شهادت‌هايي که در طول اين سال‌ها جمع‌آوري شده‌اند، بسيار بيشتر از اين ۲۷۰۰ صفحه سند هستند. در عين حال کارشناسان مي‌گويند که خطر هرکدام از يوفوهاي رويت شده براي امنيت ملي بسيار بيشتر از حد تصور ما بوده و اگر وسايل پرنده‌اي وجود داشته باشند که بتوانند حرکات و رفتارهايي فراتر از دانش فيزيکي بشر از خود نشان دهند، نسل ما تاکنون خطرات بسياري که ممکن بوده توسط اين يوفوها به وجود آيند را پشت سر گذاشته است.

مخاطبان اميدوارند که با انتشار گزارشي که درخواست تهيه آن توسط مارکو روبيو ثبت شده بود، در کنار انتشار اسناد محرمانه يوفو درک بهتري از بحث پديده‌هاي هوايي ناشناس به وجود بيايد. البته با توجه به سابقه انتشار اطلاعات مربوط به چنين مسائل سري انتظار نمي‌رود که تصويري کامل از جزئيات دقيق ماجراي تحقيقات دولت آمريکا در مورد اشيا پرنده ناشناس در اختيار عموم قرار بگيرد.

منبع :ancient-code

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar