آخرین خبر/ در طول بیش از یک دهه گذشته، برنامه‌هایی جهت گزینش فضانوردان سازمان فضایی اروپا (ESA) ایجاد شده است و همه نامزدهای واجد شرایط تشویق می‌شوند که خود را در آن معرفی کنند.
اعلان فرصت‌های شغلی "فضانورد" و "فضانورد معلول" در بخش مشاغل ESA قرار گرفته است. ثبت رزومه‌ها باید تا قبل از تاریخ جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ انجام گیرد، تا در گزینش شرکت داده شود و اطلاعات مهم برای نامزدها در "راهنمای پذیرش فضانورد" که به تازگی منتشر شده‌است، وجود دارد.

فضانورد سازمان فضایی اروپا شدن، کار ساده ای نیست، اما قطعا کسانی‌که در این برنامه درخواست نمی‌دهند، حداقل شانس خود را برای این انتخاب شدن از دست می‌د‌‌هند. این پیام در کلاس فضانوردان ESA در سال ۲۰۰۹ تکرار شده است، از جمله توماس پِسکه که به زودی آماده پرواز می‌شود؛ کسی که می‌گوید شرکت نکردن در آخرین مرحله انتخاب ESA، بزرگترین اشتباه زندگی من بود. توماس می‌گوید: "تعیین کننده ترین مرحله این است که آیا شما قصد اقدام دارید یا خیر. شاید شانس انتخاب شدن یک در هزار نفر باشد، اما از هر یک میلیون نفر، یک نفر درخواست می‌دهد. بنابراین لطفا، لطفا، لطفا درخواست دهید."

دیوید پارکر، مدیر اکتشافات انسانی و رباتیک ESA اخیراً در یک مصاحبه گفت: "توسعه فضاپیمای جدید با مجوز حمل و نقل انسانی، فرصت بیشتری را برای سفر فضانوردان اروپایی به ایستگاه فضایی بین المللی و فراتر از آن فراهم می‌کند."
یکی از جنبه‌های جدید این کمپین، انتخاب فضانوردان در پروژه "امکان سنجی پرواز فضانوردان معلول" است، تا همه اروپایی‌های واجد شرایط دسترسی یکسانی به پروازهای فضایی داشته باشند. ESA به دنبال افرادیست که دارای معلولیت جسمی خاصی هستند تا برای ارتقا و ارزیابی فناوری‌ها و سازگاری‌های لازم جهت ارسال یک فضانورد معلول جسمی به یک مأموریت حرفه‌ای فضایی، شرکت داده شوند.
سامانتا کریستوفورِتی، فضانورد ESA می‌گوید: "ما برای رفتن به فضا تکامل نیافته ایم، بنابراین وقتی صحبت از سفر به فضا می‌شود همه ما معلول هستیم." آنچه باعث موفقیت می‌شود فقط فناوری است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد گزینش فضانورد ESA می‌توانید به وب سایت esa.int/YourWayToSpace مراجعه کنید. 

برگرفته از avastarco

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar