ايسنا/فضانوردان حاضر در ايستگاه بين‌المللي فضايي براي فراهم کردن جاي خواب بايد خلاقيت به خرج بدهند زيرا اين ايستگاه در حال حاضر کمي شلوغ شده است.

 به نقل از اسپيس، چهار فضانورد ديگر صبح ديروز (۲۴ آوريل- چهارم ارديبهشت) توسط فضاپيماي اسپيس‌ايکس به ايستگاه بين‌المللي فضايي رسيدند و با ورود آن‌ها تعداد فضانوردان حاضر در اين ايستگاه به ۱۱ نفر رسيد. با توجه به اينکه اين ايستگاه فضايي معمولا شش نفر را در خود جاي مي‌دهد، اين تعداد کمي زياد است، اگرچه اين ايستگاه فضايي حضور همزمان ۱۳ نفر مسافر را نيز به خود ديده است.

هشت نفر از اين فضانوردان توسط کپسول کرو دراگون اسپيس‌ايکس به فضا رفته‌اند که شامل چهار نفر در ماموريت کرو-۲ و چهار نفر در ماموريت کرو-۱ که در ماه نوامبر انجام شده بود، هستند. خدمه‌ي ماموريت کرو-۱ در روز چهارشنبه(۲۸ آوريل) به زمين باز خواهند گشت بنابراين اين ازدحام موقتي است.

بخش مربوط به ايالات متحده در ايستگاه فضايي داراي چهار تخت است اما اکنون ۹ نفر در اين بخش حضور دارند. بنابراين تعدادي از فضانوردان به طور موقت در قسمت‌هاي ديگري مي‌خوابند. به طور مثال مايک هاپکينز(Mike Hopkins) و شين کيمبرو(Shane Kimbrough) که فرمانده‌هاي کرو-۱ و کرو-۲ هستند شب را در کپسول کرو دراگون خود مي‌گذرانند.

سه فضانورد ديگري که جاي خواب ندارند نيز مجموعه‌اي از جاي خواب‌هاي موقت به نام "جاي خواب موقت خدمه"(CASA) را مورد استفاده قرار مي‌دهند.

سويچي نوگوچي(Soichi Noguchi) از آژانس فضايي ژاپن و همکارش شانون واکر(Shannon Walker) و ويکتور گلاور(Victor Glover) که هر دو از ناسا هستند از "تخت‌هاي موقت خدمه" استفاده خواهند کرد. ماري لوئيس(Marie Lewis) مسئول امور عمومي ناسا در روز جمعه(۲۳ آوريل) در طول پخش زنده‌ي پرتاب کرو-۲ گفت: نوگوچي در قسمت باشگاه فضايي مي‌خوابد، واکر در ماژول کلمبوس و گلاور در بخش هوابند خواهد خوابيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar