ایرنا/ صمد حمزه‌ئی اظهار داشت: این گونه‌ها با توجه به اینکه در خلیج فارس کشف شده اند با نام این خلیج نام‌گذاری شده اند که به مناسبت روز ملی خلیج فارس درخصوص آنها اطلاع رسانی می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از این گونه‌های جانوری مرجان‌های منزوی خلیج فارس هستند و تعداد گونه‌ها بیش از این‌است و محققان مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس درحال پژوهش بر روی آن‌ها هستند و در آینده خبرهای بیشتری در این خصوص منتشر خواهد شد.

وی اضافه کرد: گشت آینده کشتی تحقیقاتی کاوشگر خلیج فارس برای تابستان برنامه ‌ریزی شده که با استفاده از تجهیزات جدید و گسترش دامنه داده برداری در خلیج فارس انجام می‌شود.

مرکز اقیانوس شناسی خلیج‌فارس (بندرعباس) به عنوان چهارمین مرکز پژوهشی تابعه پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی در سال ۱۳۹۰ در شهر بندرعباس راه‌اندازی شد، استان هرمزگان دارای یک‌هزار و ۴۰۰ کیلومتر مرز دریایی، ۱۴ جزیره کوچک و بزرگ است.

۱۰ اردیبهشت در ایران روز ملی خلیج‌فارس نام‌گذاری شده که یادآور سال‌روز اخراج پرتغالی‌ها از تنگه هرمز و خلیج‌فارس است. روز ملی خلیج‌فارس پس از تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی درسال ۱۳۸۴ توسط سازمان میراث فرهنگی در سال ۱۳۸۹ به عنوان میراث معنوی ثبت ملی نیز شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar