مهر/حمله قلبي خاموش، يا حمله قلبي فاقد علائم شايع، ۴۵ درصد از حملات قلبي را تشکيل مي دهد و مردان بيش از زنان دچار اين نوع حمله قلبي مي شوند.
 

 به نقل از ديلي اکسپرس، اين نوع حمله قلبي از اين جهت خاموش شناخته مي‌شود که فاقد شدت حملات قلبي کلاسيک مانند درد قفسه سينه، درد در بازو يا تعريق و تنگي نفس است.

با اين حال از نظر بدني، آنها يک حمله قلبي طبيعي هستند که در نتيجه تجمع چربي و مواد ديگر در شريان‌هاي تغذيه کننده آن، خون رساني به قلب را ناگهان مسدود مي‌کند. اين شرايط باعث آسيب به بافت شده و مي‌تواند کُشنده باشد.

«جروم منت»، سرپرست تيم تحقيق از بيمارستان دانشگاه بيرمينگام، در اين باره مي‌گويد: «برخي افراد چند ساعت قبل از بروز حمله قلبي، احساس خستگي يا احساس حال خوب نداشتن را گزارش مي‌کنند.»

گاهي اوقات، درد قفسه سينه وجود دارد، اما حس حالت تهوع به قدري غالب است که افراد ممکن است علائم را با آنفلوانزا اشتباه بگيرند.

به گفته محققان، بروز علائم شبه آنفلوانزا هميشه نگران کننده و نشانه حمله قلبي نيست، اما اگر چاق، کم تحرک، داراي فشار خون بالا و سابقه خانوادگي بيماري قلبي هستيد، بايد علائم خود را جدي بگيريد.

محققان توصيه مي‌کنند اگر چندين هفته علائم مبهمي شبيه آنفلوانزا داشتيد حتماً به پزشک مراجعه نمائيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar