گجت نيوز/ابزار مبتني بر هوش مصنوعي گوگل در کنفرانس توسعه‌دهندگان اين شرکت معرفي شد. اين ابزار مي‌تواند بيماري‌هاي پوست، مو و ناخن را تشخيص داده و اطلاعات لازم را ارائه کند.

در کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل شاهد رونمايي از يک ابزار وب محور براي گوشي‌هاي هوشمند بوديم که مي‌تواند بيماري‌هاي پوستي را شناسايي کند. اين ويژگي از هوش مصنوعي براي بررسي شرايط پوست شما استفاده خواهد کرد. گوگل همچنين اعلام کرده است که قصد دارد ابزار مبتني بر هوش مصنوعي خود را به گونه‌اي توسعه دهد که در آينده پزشکان بتوانند براي تشخيص سرطان سينه و بيماري سل نيز از آن استفاده کنند.

چند وقت پيش گوگل پيش نمايشي از ابزار کمکي مبتني بر هوش مصنوعي خود را به نمايش گذاشته بود و حالا نسخه نهايي آن ارائه شده است. اين ابزار پزشکي از دوربين گوشي براي گرفتن سه عکس از ناحيه مورد نظر و در زواياي مختلف استفاده خواهد کرد. البته اين ويژگي فقط به بيماري‌هاي پوستي محدود نيست و مي‌توان از آن براي تشخيص بيماري‌هاي ناخن و مو نيز استفاده کرد.


پس از اينکه از ناحيه مورد نظر عکس گرفتيد، گوگل از شما سؤالاتي را خواهد پرسيد که به تشخيص بهتر مشکل شما کمک خواهند کرد. اين سؤال‌ها پيرامون نوع پوست شما، مدت زمان ابتلا به اين مشکل و داشتن هرگونه علائم ديگر خواهد بود.

سپس اين ابراز مبتني بر هوش مصنوعي اطلاعات مربوط به بيماري شما را در کنار نمونه‌هاي تصويري و نظر رسمي يک متخصص پوست در اختيار شما قرار خواهد داد. پايگاه داده گوگل اطلاعات مربوط به  ۲۸۰ بيماري پوستي مختلف را در خود جاي داده است. همچنين اين ابزار از خيلي از ترفندهايي که در سي تي اسکن‌ها براي شناسايي رتينوپاتي ديابتي و سرطان ريه مورد استفاده قرار مي‌گيرند، بهره مي‌برد.

گوگل اعلام کرده است که هدف از ارائه اين ابزار ارائه اطلاعات بيشتر بوده است و تشخيص اعلام شده توسط آن را نبايد به عنوان نظر نهايي تلقي کرد؛ به همين خاطر اگر مشکلي داريد، حتماً بايد به پزشک مراجعه کنيد.

گوگل در ادامه اعلام کرد که مردم سالانه بيش از ۱۰ ميليارد بار درباره بيماري‌هاي پوست، مو و ناخن در گوگل جستجو مي‌کنند و ۲ ميليارد نفر نيز در سرتاسر دنيا از اين بيماري‌ها رنج مي‌برند. ابزار مبتني بر هوش مصنوعي گوگل توانسته تأييديه‌هاي پزشکي لازم را در اروپا به دست آورد، اما هنوز موفق به اين کار در آمريکا نشده است. به همين خاطر امسال ابتدا شاهد عرضه آن در اروپا خواهيم بود.

منبع :Phone Arena

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar