ايسنا/پزشکان آمريکايي در يک مطالعه جديد خاطرنشان کردند که در بزرگسالان جوان مبتلا به افسردگي يا اضطراب، احتمالا سطح پاييني از سلامت قلب و عروق وجود دارد.

 محققان دانشکده پزشکي دانشگاه اموري در آتلانتا با مطالعه روي ۸۸۲ بزرگسال جوان دريافتند که سلامت قلب و عروق شرکت‌کنندگان داراي اضطراب متوسط ​​تا شديد در آزمون‌هاي قلبي عروقي، از ساير افراد، ۰.۹۱ امتياز کمتر است. همچنين سطح کلسترول و فشار خون اين افراد بسيار بالاتر از افرادي است که دچار افسردگي و اضطراب نيستند.

افراد مبتلا به افسردگي واکنش شديدتري نسبت به استرس دارند که باعث آزاد شدن سطح بالاتري از هورمون کورتيزول مي‌شود. به گفته محققان، توليد بيش از حد کورتيزول مي‌تواند به سلامت قلب آسيب برساند. همچنين افرادي که افسرده هستند بيشتر رفتارهايي را انجام مي‌دهند که خطر بيماري‌هاي قلبي را افزايش مي‌دهد، مانند خوردن يک رژيم غذايي ناسالم، افزايش وزن، سيگار کشيدن، نوشيدن الکل و عدم ورزش کافي.

بنابر گزارش دويچه وله به نقل از News  Health Day، بيانيه علمي انجمن قلب آمريکا که امسال در مجله Circulation منتشر شد، پيشنهاد مي‌کند که به دليل وجود پيوند واضحي بين سلامت روانشناختي و سلامت قلب، پزشکان بايد به عنوان بخشي از مراقبت‌هاي معمول، سلامت روان بيماران قلبي را بخصوص در گروه سني جوان ارزيابي کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar