ایرنا/ به گزارش پایگاه اینترنتی نیواطلس، برای این منظور آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی آمریکا (AFRL) در طرح Rocket Cargo Vanguard، روش های استفاده از موشک‌ های تجاری را برای انجام ماموریت‌ های لجستیکی بررسی می‌کند.

یکی از موارد اساسی در عملیات‌ های نظامی ضرورت تامین تجهیزات و پیدا کردن راهی برای انتقال آنها است. حتی توانمندترین ژنرال‌ها نیز شاهد کم شدن سرعت نیروهایشان هنگام فاصله گرفتن از منابع غذایی، سوخت و مهمات مورد نیاز هستند.

در زمان جنگ و فجایع به طور معمول شرایط برای تامین و انتقال تجهیزات بسیار دشوار است. هدف مورد نظر ممکن است بسیار دور و در کشوری با شرایط نامناسب باشد یا ممکن است زمان کمی برای ارسال مهمات وجود داشته باشد به همین دلیل برنامه‌ریزان به دنبال یافتن راه‌ هایی بسیار سریع و انعطاف پذیر برای انتقال مهمات هستند.

وزارت دفاع آمریکا از دهه ۱۹۶۰تاکنون،  موشک‌ ها را به عنوان راهی سریع برای انتقال مهمات و سربازان به مناطق دور دست در نظر گرفته است. این موشک‌ ها می‌توانند به مدار رفته و سپس در منطقه‌ مورد نظر فرودی کنترل شده داشته باشند.

با این حال در آن سال ها فناوری «آپولو» هنوز قادر به انجام این ماموریت نبود و موشک‌ ها در مراحل اولیه ساخت خود به سر می‌بردند و بسیار گران بودند. اکنون طرح Rocket Cargo Vanguard،  بار دیگر این ایده را مورد بررسی قرار می دهد.

برای انجام این طرح آزمایشگاه تحقیقات نیروی هوایی به دنبال یافتن راهی برای فرود آوردن موشک در نزدیکی کارکنان و سازه‌ ها، ساخت محفظه باری که بتوان به سرعت آن را پُر و تخلیه کرد و همچنین به دنبال یافتن راهی برای انداختن محموله از هوا بر روی زمین است.

هدف از استفاده موشک‌های تجاری کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت ساخت نمونه‌های نظامی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar