سیناپرس/ طی روزهای اخیر باز هم اخبار متعددی در رابطه با چین در رسانه ها مطرح شده اما اینبار صحبت از یک گله فیل های آسیایی است که عادت همیشگی مهاجرت خود را ترک کرده و در مسیری جدید مسافتی طولانی را طی و همچنان در حال حرکت هستند.
مقامات چینی اعلام کردند که گله معروف فیل های سرگردان این کشور همچنان در محدوده شیجی در شهر یوژی واقع درجنوب غربی استان یون نان سرگردان هستند. طبق گفته ستاد نظارت بر مهاجرت ، یک فیل نر که ۹ روز پیش گم شده بود حدود ۱۷ و نیم کیلومتری این گله پیدا شده همه  پانزده فیل عضو این گروه سرگردان، سالم هستند.

موضوع فیل های فوق از آن جهت غیر عادی محسوب می شود که این گله حدود ۵۰۰ کیلومتر از خانه جنگلی خود در  استان ژی شوانگ بانا دای (Xishuangbanna Dai) دور شده و طی مهاجرتی طولانی و عجیب سر از این نقطه درآورده اند.
در طول یک ماه گذشته ، مقامات پلیس نیروهای ویژه ای را برای اسکورت این گله فرستاده  و با پیش بینی مسیر احتمالی ان ها، جاده ها را تخلیه کرده و عبور آنها را تسهیل کرده و از غذا برای جلب توجه آنها از ورود به مناطق پرجمعیت استفاده کرده اند.

فیل های آسیایی در چین تحت حفاظت درجه یک (سطح A) دولت قرار دارند، این اقدامات  اقدامات حفاظتی سبب شده تا جمعیت رو به انقراض فیل های چینی افزایش یافته و جمعیت فیل های وحشی در این منطقه به ۳۰۰  زنجیر برسد در حالی که این تعداد در سال ۱۹۸۰ میلادی ۱۹۳ فیل بود. 
در حال حاضر تیمی از پژوهشگران جانورشناس در حال بررسی این اقدام غیر معمول گله فیل های فوق الذکر بوده و هنوز به طور دقیق مشخص نیست که چرا این فیل ها در مسیری طولانی و غیر عادی به مناطق جدید مهاجرت و مسیر هر ساله خود را رها کرده اند. به گزارش سیناپرس، در تصاویر فوق، اعضای گله فیل های جنجالی را مشاهده می کنید که روز گذشته ثبت شده و ان ها را در حال استراحت نشان می دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar