مهر/ به نقل از معاونت علمي و فناوري، محمد مولوي‌زاده مديرعامل يک شرکت دانش بنيان گفت: توليد مبدل‌ ذرات و گازهاي آلاينده به فرآورده‌هاي بي خطر بخشي از توانمندي فعالان فناور اين شرکت دانش‌بنيان است و نمونه‌هاي ايران‌ساخت با ميانگين عمر بالاي ۵ سال، مي‌توانند ضمن ارائه کارايي نمونه‌هاي وارداتي، سهم قابل توجهي در صادرات نيز ايفا کنند. به طوري‌که برخي از کشورهاي منطقه از مشتريان بالقوه اين محصول ايران‌ساخت به شمار مي‌روند.

مديرعامل اين شرکت دانش‌بنيان درباره ساخت اين دست محصولات گفت: موفق شديم زنجيره ارزش در حوزه آلايندگي خود را با توليد تجهيزاتي مانند رينگ سيل، سراميک‌هاي حاوي عناصر تبديل کننده و سنجش کيفيت توليدات منطبق با استانداردهاي روز کامل کنيم به طوري که امروز علاوه بر تامين نياز صنعت داخلي، راه را براي خلق ارزش افزوده به واسطه صادرات اين فراورده‌ها هموار کرديم.

به گفته وي، توليد مبدل با هزينه تمام شده منطقي يکي از چالش‌هايي است که مولوي‌زاده از تلاش‌ها براي تحقق آن، تبديل شدن اين شرکت دانش‌بنيان به يکي از توليدکنندگان ملي و منطقه‌اي مبدل‌هاي آلاينده گفت و ادامه داد: بخش تحقيق و توسعه فعالي داريم که توانسته است ضمن ارائه خدمات معتبر به دانشگاه ها و مراکز تحقيقاتي، در رشد و ارتقاي ساير حوزه هاي دانش مبدل کشور نقش اثربخشي داشته باشد.

وي خاطر نشان کرد: توليد و تجاري‌سازي مبدل‌ها با منطبق با روزآمدترين استانداردهاي آلايندگي در اين شرکت دانش‌بنيان، از ديگر دستاوردهاي اين شرکت است.

مولوي‌زاده افزود: تحقيق و توسعه در مسير توليد مبدل‌ها منطبق با استانداردهاي جهاني، نيازمند پژوهش و مطالعه مستمر در اين حوزه است که موفق شديم با بهره‌گيري از نيروي انساني متخصص و دانش‌آموخته به آن دست پيدا کنيم.

مولوي‌زاده ادامه داد: توليد انبوه انواع واشرهاي آب بندي اگزوز خودرو يکي ديگر از قطعاتي است که در کاهش آلايندگي ناشي از دود اثر دارد و به همين علت، اين شرکت از يک دهه پيش توليد اين قطعه را نيز در دستور کار خود قرار داد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar