ایسنا/شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت آبزی‌پروری دعوت شدند تا نیازهای این صنعت را رفع کنند.

این رویداد 12 مهرماه سال جاری توسط مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

سامانه های مختلف آبزی‌پروری، مولد و مولدسازی، کاربر فناوری و اطلاعات در آبزی پروری و تجهیزات آبزی پروری محورهای این رویداد است.

پاسخ گویی به چالش های فناورانه این صنعت هدفی است که با دور هم جمع کردن دانش‌بنیان های این حوزه زیر یک سقف دنبال می شود. همچنین با برگزاری آن به هم رسانی عرضه و تقاضای فناوری در این صنعت سرعت می گیرد.

بهره گیری از تخصص نخبگان، دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی، حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان و برگزاری جلسات رو در رو پس از ارائه نیازها برخی از رویکردهای این رویداد است.

همچنین صنایعی همچون تولید، تکثیر و پرورش انواع ماهیان، میگو و آرتمیا، تولیدکننده تجهیزات و ماشین آلات صنعت آبزیان، تولید خوراک آبزیان، مراکز فرآوری، عمل آوری و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مخاطبان این رویداد هستند.

صنعت آبزیان کشور در زمینه ساخت و بروزرسانی سامانه‌های مختلف آبزی‌پروری با شیوه های نوین، تأمین مولدین نسل اول عاری از بیماری با خصوصیات ژنتیکی خاص و مولدسازی با حفظ مشخصه‌های ژنتیکی، تأمین ماشین آلات و تجهیزات در تکثیر و پرورش و فرآوری و همچنین بکارگیری فناوری اطلاعات در صنعت آبزی پروری با چالش‌های بسیاری مواجه است.در این رویداد از ظرفیت نخبگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور برای رفع این چالش‌ها حداکثر استفاده می شود.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این رویداد از سلسله رویدادهای ارتقای تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره های ارزش است که در حوزه های مختلف برگزار می شود تا نیاز صنایع گوناگون با توان داخل رفع شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar