جام جم/ به نقل از deadline، نوع جدید که با نام R.1 شناخته می شود نخستین بار در کنتاکی یافت شد که به گفته فرماندار این منطقه، اکنون کنتاکی یکی از سه ایالت با بیشترین میزان آلودگی است. R.1 ابتدا در یک مرکز پرستاری (آسایشگاه) در کنتاکی شناسایی شد.
بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیر آمریکا (CDC )، هم اکنون موارد متعددی از تست مثبت کرونا از این واریانت در آمریکا اعلام شده است. بیست و هشت نمونه از این تست ها تحت توالی کامل ژنوم قرار گرفتند و در اول مارس مشخص شد که جهش هایی با خط R.1 مطابقت دارد. بر اساس گزارشات  شیوع بیماری با یک کارمند آلوده آغاز شد. بر اساس یافته ها ، این ویروس بیشتر افراد واکسینه نشده را تحت تاثیر خود قرار می دهد.
با این وجود بر اساس تجزیه و تحلیل CDC ، نگرانی هایی در مورد کاهش ایمنی محافظتی واکسن ها در مقابل R.1 وجود دارد.
R.1 بر سطح خود چندین جهش دارد. یکی از این جهش ها «شواهدی از افزایش قابلیت انتقال ویروس» را نشان می دهد. ب
جهش دیگری که در R.1 مشاهده می شود ممکن است اثر آنتی بادی های خنثی کننده را کاهش دهد.
با این حال این نوع واریانت جدید کرونا هنوز در دسته ویروس های حاوی برچسب «مورد نگرانی» سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته است.
R.1 اولین بار در ژانویه 2021 در ژاپن در بین سه نفر از یک خانواده شناسایی شد. یکی از افراد مبتلا 40 ساله و دو نفر دیگر زیر 10 سال سن داشتند. بر اساس گزارش ها این سه بیمار در ژاپن زندگی می کردند و سابقه سفر به خارج را نداشتند.
از 22 آوریل 2021 به بعد، تجزیه و تحلیل ها بیان می کند که  درصد مبتلایان  به R.1 در ژاپن سریعتر از ایالات متحده افزایش یافته است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar