آخرین خبر/ یولیا پرسیلد بازیگر، کلیم شیپنکو کارگردان و آنتون شکاپلروف فضانورد کهنه‌کار، بامداد امروز با راکت سایوز از پایگاه فضایی بایکنور قزاقستان به مقصد ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شدند. عملیات اتصال به ایستگاه فضایی نیز برای ساعت ۱۵:۴۲ برنامه‌ریزی شده‌است.
پرسیلد و شیپنکو قرار است که به مدت ۱۲ روز در ایستگاه فضایی بین‌المللی اقامت داشته باشند و صحنه‌هایی از فیلم "ویزاف" (در روسی به معنی چالش) را فیلمبرداری کنند. علاوه بر پرسیلد، فضانوردان روس حاضر در ایستگاه، نوویتسکی، دوبروف و شکاپلروف نیز در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند. درباره حضور سایر فضانوردان حاضر در ایستگاه در این پروژه تا کنون اطلاعاتی منتشر نشده است. تمامی ۳۵ تا ۴۰ دقیقه فیلم که در لوکیشن ایستگاه فضایی بین‌المللی است، در ماژول چندمنظوره ناکا روسیه فیلم‌برداری می‌شود.
آژانس فضایی روسیه این ماموریت را آبان سال گذشته معرفی کرد، درست پس آن که اعلام شد تام کروز قرار است در پروژه مشترک ناسا و اسپیس ایکس به کارگردانی داگ لیمان در ایستگاه فضایی بین‌المللی ایفای نقش کند.
یولیا پرسیلد ۳۷ ساله، از میان ۳ هزار متقاضی و ۲۰ نامزد نهایی انتخاب شده‌است. پرسیلد پنجمین زن فضانورد روس است که به فضا می‌رود. تا کنون ۶۵ فضانورد زن به فضا رفته‌اند. سفر پرسیلد به ایستگاه فضایی بین‌المللی همزمان با هفته جهانی فضا با شعار "زنان در عرصه فضا" انجام شده‌است.
شیپنکو ۳۸ ساله، فیلم سینمایی سالیوت ۷ را در کارنامه هنری خود دارد که بر اساس یک ماموریت فضایی واقعی ساخته شده‌است. پرسیلد و شیپنکو به همراه نوویتسکی در تاریخ ۲۵ مهر به زمین باز می‌گردند.

منبع: Space

برگرفته از avastarco

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar