ایسنا/محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس، مکمل ضد اسهال دام را که دانش فنی آن در اختیار کشورهای اروپایی و امریکا بوده است، با فرمولاسیون منحصر به فردی به بازار معرفی کردند.

 مهندس مهرداد فتاح مدیر عامل یکی شرکت‌های دانش بنیان، سندرم اسهال نوزادان را یکی از مهمترین علل مرگ و میر، کاهش رشد و زیان اقتصادی در صنعت دام در تمام جهان دانست و گفت: این بیماری به دلایل ضعف سیستم ایمنی،تغذیه‌ای، میکروبی، ویروسی و انگلی رخ می‌دهد. 

وی اضافه کرد: پروتکل کلاسیک کنترل این بیماری درمان حمایتی- علامتی و استفاده از آنتی بیوتیک‌ها است. در روش درمانی حمایتی-علامتی با استفاده از ORS و سرم تراپی به منظور تامین آب، الکترولیت و انرژی از دست رفته انجام می‌شود.

فتاح خاطر نشان کرد: این در حالی است که نسل نوینی از مکمل‌های ضد اسهال دام در ۱۰ سال اخیر به بازار وارد شده است که بر پایه منابع الکترولیتی آلی (شلاته)، منابع نوین انرژی ( به جای گلوکز)، پروبیوتیک و پری بیوتیک است.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار کرد: در این شرکت ما مکمل ضد اسهال DiaCare تولید و عرضه کردیم که حاوی هر چهار جزء (منابع الکترولیتی آلی (شلاته)، منابع نوین انرژی ( به جای گلوکز)، پروبیوتیک و پری بیوتیک) مورد نیاز دام مبتلا به اسهال است که با فرمولاسیون منحصر به فردی به بازار عرضه کردیم.

فتاح با تاکید بر اینکه تولید این محصولات در انحصار کشورهای اروپای غربی و آمریکای شمالی بوده است، یادآور شد: داروی تولید شده در این شرکت حداکثر از سه جزء نوآورانه در آن استفاده شده است.

به گفته این فعال حوزه توسعه فناوری، قیمت فروش هر ساشه ۱۰۰ گرمی این محصول که دارای پروانه تولید سازمان دامپزشکی کشور است، کمتر از یک یورو و قیمت ساشه‌های ۱۰۰ گرمی محصولات مشابه اروپایی بین ۳ تا ۵ یورو است و می‌توان با تولید این محصول صرفه جویی ارزی سالیانه ۹۰۰ هزار تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار یورویی را پیش بینی کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar