logo

هشدار مجدد چین درباره موج جدید کرونا؛ کووید-۱۹ به‌سرعت در حال پیشروی است

منبع
ديجياتو
بروزرسانی
هشدار مجدد چین درباره موج جدید کرونا؛ کووید-۱۹ به‌سرعت در حال پیشروی است

دیجیاتو/ موج جدید شیوع ویروس کرونا در چین به سرعت در حال گسترش است و مقامات بهداشت پکن خواستار توجه بیشتر به مرزهای این کشور شده‌اند. چین مدعی است که افزایش شمار مبتلایان در مناطق شمال شرقی به خاطر ورود ویروس از کشورهای خارجی است.
به گزارش رویترز، اطلاعات کمیسیون ملی بهداشت چین (NHC) نشان می‌دهد که در بازه زمانی ۲۵ مهر تا ۷ آبان ۳۷۷ مورد ابتلای دارای علائم در این کشور تایید شده است. این رقم هنوز در مقایسه با همه‌گیری ویروس در بسیاری از کشورها کوچک است، اما برخلاف سایر کشورها که سعی دارند با کووید-۱۹ همزیستی داشته باشند، چین با سیاست‌های سخت‌گیرانه در مقابل این ویروس ایستاده و می‌خواهد با کنترل‌های بیشتر در مرزها جلوی گسترش بیماری را بگیرد.
«می فنگ»، سخنگوی کمیسیون ملی بهداشت می‌گوید: «۱۴ استان در ۱۴ روز گذشته از شناسایی بیماران جدید و ناقلان بدون علامت خبر داده‌اند. موج جدید کرونا به‌سرعت در حال پیشروی است و شرایط کنترل ویروس حاد و پیچیده شده است.»

شهر کوچک «هایهی» در شمال شرقی چین با جمعیت ۱.۳ میلیون نفر در مجاورت رودخانه آمور و مرز روسیه قرار گرفته است. این شهر در تاریخ ۷ آبان از شناسایی ۲۶ مورد ابتلای جدید خبر داد که نسبت به شناسایی ۹ بیمار در تاریخ ۶ آبان و فقط یک بیمار در تاریخ ۵ آبان از سرعت بالای شیوع بیماری خبر می‌دهد.
«وو لیانگیو»، یکی از مسئولان NHC می‌گوید چین باید فرآیند آزمایش افراد را به‌خصوص در نقاط مرزی تقویت کند تا احتمال وجود افراد بیمار و ناقل به حداقل برسد. بررسی‌ها نشان داده که شیوع بیماری در هایهی با موج جدید ویروس کرونا در سایر بخش‌های شمال شرقی چین بی‌ارتباط بوده است. از این رو نتیجه گرفته شده که این ویروس از خارج کشور به این شهر آمده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین می‌گوید بررسی‌ها نشان می‌دهد که از تاریخ ۲۵ مهر بسیاری از عفونت‌های داخلی در شمال و شمال غرب این کشور به منشأ برون مرزی می‌رسند. چین تاکنون به ۱.۴ میلیارد نفر از جمعیت خود هر دو دوز واکسن را تزریق کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره
اخبار بیشتر درباره