فارس/دولت هند به مردم این کشور توصیه کرد از خرید اشتراک برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک خودداری کنند.

 به نقل از رویترز، ایلان ماسک میلیاردر آمریکایی با ارسال صدها ماهواره به فضا قصد دارد خدمات اینترنت پرسرعت را در تمام نقاط دنیا ارائه کند. اما این اقدام وی با واکنش منفی برخی کشورهای جهان مواجه شده است.

هند تصریح کرده شرکت اسپیس ایکس متعلق به ایلان ماسک فاقد مجوز فعالیت در این کشور است. دولت هند در بیانیه‌ای که اواخر روز جمعه منتشر شد، به استارلینک اعلام کرد از مقررات این کشور پیروی کند و از رزرو/ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای در هند به صورت فوری» خودداری کند. استارلینک ارائه خدمات خود در هند را از اول نوامبر آغاز کرده و برای پیش فروش خدمات خود نیز برنامه ریزی کرده بود.

در سال های اخیر تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌های فناوری، ماهواره‌های کوچکی را به عنوان بخشی از شبکه‌ خدمات اینترنت خود در مدار زمین قرار داده اند تا خدمات اینترنت پهن باند خود را در سراسر جهان، با تمرکز ویژه بر مناطق دورافتاده، ارائه دهند. اما برخی دولت های جهان این رویه را دخالت در فرایندهای حاکمیتی خود تصور کرده و با آن مخالفت می کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar