سیناپرس/ طبق اعلام رسمی سازمان فضایی ناسا، انتظار می رود روز دوشنبه یک سیارک 131 متری به نام 1994 WR12 در مسیر خود از کنار کره زمین عبور کند. خوشبختانه خطر برخورد این سیارک با زمین وجود ندارد.
 دقیقا ۲۷ سال پیش در چنین روزی یعنی ۲۸ نوامبر سال ۱۹۹۴، کارولین اس شومیکر ستاره شناس آمریکایی، سنگ فضایی عظیمی را در رصدخانه پالومار مشاهده کرد که کمی بزرگتر از یک زمین فوتبال بود.
طی مطالعات بعدی، ستاره شناسان تا سال ۲۰۱۶ این سیارک را به عنوان یک خطر بالقوه از نظر برخورد با زمین طبقه بندی کردند ولی مطالعات بعدی نشان داد این جرم فضایی برای زمین خطری نداشته و به همین دلیل نام وی از فهرست تهدیدهای بالقوه سیاره ای حذف شد.
به گفته اخترشناسان ناسا، برخورد احتمالی  WR12 با سطح زمین می تواند انرژی معادل ۷۷ مگاتن تی ان تی تولید کند که آن را ۱۱۲ برابر قوی ‌تر از  بزرگترین سلاح هسته ‌ای منفجر شده تاکنون، یعنی بمب تزار می ‌کند. البته باید خیال شما را راحت کنیم زیرا به هیچ عنوان خطر برخورد این سیارک با زمین وجود نداشته و فردا قرار است  1994 WR12  از فاصله روز دوشنبه در فاصله ۶ میلیون و ۱۱۵ هزار کیلومتری زمین عبور کند.
ستاره شناسان این هشدار را داده اند که دیر یا زود باید در انتظار برخورد یک سیارک بزرگ با جو زمین باشیم. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar