بیگ بنگ/ محیط مریخ برای انسان بسیار خشن است، اما ممکن است بتوان با روش‌هایی خاص آن را به زمینی دیگر تبدیل کرد. شاید بزرگ‌ترین دارایی انسان، قوه‌ی تخیل باشد. این تصورات را می‌توان توسط دانشمندان، کارآفرینان، مخترعان جهان عملی کرد،کسانی که می‌توانند فراتر از محدودیت‌های فعلی ما، آینده‌ای نو و متفاوت را ببینند.

ایلان ماسک می‌خواهد برای اینکه شرایط آب و هوایی مریخ را همانند زمین کند این سیاره را با سلاح هسته‌ای بمباران نماید. وی معتقد است بشریت ممکن است برای مهاجرت به مریخ و تبدیل این سیاره به یک سیاره مهمان‌نواز و قابل سکونت برای انسان‌ها به بیش از ۱۰ هزار موشک برای بمباران هسته‌ای نیاز داشته باشد.
‌‌
در مقایسه با زمین که ۱۵۰ میلیون کیلومتر با خورشید فاصله دارد، مریخ ۲۲۸ میلیون کیلومتر با این ستاره فاصله دارد. درجه حرارت آن به طور متوسط منفی ۶۳ درجه سانتی‌گراد است و جو آن بیشتر از دی اکسیدکربن و بخار آب تشکیل شده است.

ایده این است که با پرتاب ِ سلاح‌های هسته‌ای روی قطب‌های مریخ، پوشش یخی قطب‌های این کره ذوب شده و دی اکسیدکربن موجود در آنها به درون جو آزاد شود. این کار باعث افزایش ِ فشار و دمای هوا بر روی این کره خواهد شد و عملاً تغییرات سریع آب و هوایی در این سیاره رخ خواهد داد. شاید هم همه چیز طبق برنامه پیش نرود.
‌‌‌
سوال بزرگ این است که آیا بمباران مریخ عقلانی است؟ آیا مریخ دی‌اکسیدکربن کافی برای گرم شدن و تغییر جو مریخ را دارد؟ شاید هم میدان مغناطیسی ضعیف مریخ موجب فرار جو به فضا شود! نظر شما چیست؟

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar