گجت نیوز/ ماهنورد چینی به‌تازگی یک شی شبیه به یک خانه را در نیمه تاریک ماه مشاهده کرده است. در ادامه با تصویر این شی عجیب همراه گجت نیوز باشید.

ماهنورد یوتو ۲ (Yutu-2) از اوایل 2019 به‌عنوان بخشی از ماموریت چانگ ای ۴ (Chang’e 4) همواره مشغول کشف و کاوش در ماه بوده و به‌تازگی یک شی مکعبی مرموز را در نیمه تاریک ماه رویت کرده است که جالب توجه به نظر می‌رسد.

«اندرو جونز» (Andrew Jones)، ژورنالیستی که اخبار برنامه فضایی چین را در رسانه‌های SpaceNews و Space.com پوشش می‌دهد، اخیراً طی رشته توییتی از رویت یک شی مکعبی توسط ماهنورد چینی یوتو 2 در نیمه تاریک ماه خبر داده و نام «خانه مرموز» را روی آن گذاشته است.
 
این ماهنورد چینی به‌زودی به سمت شی مذکور در نیمه تاریک ماه می‌رود و نگاهی نزدیک‌تر به آن خواهد داشت.

با این حال، این سوال پیش می‌آید که آیا می‌توان به یک اکتشاف بزرگ امیدوار بود یا خیر. ماهنورد چینی یوتو ۲ در سال ۲۰۱۹ یک ماده ژل‌مانند را کشف کرده بود که نهایتاً مشخص شد فقط یک سنگ شیشه‌مانند بوده است. همین کافی است تا انتظار اکتشاف شگفت‌انگیزی را نداشته باشیم و چندان هیجان‌زده نشویم چون موردهای زیادی بوده‌اند که در ابتدا عجیب و غریب به نظر می‌آمدند اما وقتی در نهایت ماهیت آن‌ها مشخص شده، باعث ناامیدی همه شده‌اند.

منبع :CNET

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar