نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
  2. برگزیده
علم و تکنولوژی

Tesla Bot؛ ربات‌های دارای شخصیت ایلان ماسک که با انسان دوست می‌شوند

منبع
روزياتو
بروزرسانی

روزیاتو/ ایلان ماسک مدعی شده که ربات های انسان نمای او با نام تسلا بات می توانند شخصیت های منحصربفردی داشته و حتی با انسان ها دوست شوند. ثروتمندترین فرد روی زمین از برنامه های خود برای ربات موسوم به Tesla Bot سخن گفته است که می توانند در نهایت زندگی انسان ها در کنار ربات ها به عنوان دوست را محقق کنند. در گفتگو با پادکست لکس فریدمن، مدیرعامل و مالک تسلا و اسپیس ایکس گفته است که ربات های او می توانند روزی با انسان دوست شوند: «این ربات می تواند با گذشت زمان به یک شخصیت دست پیدا کند که منحصربفرد است. شبیه ربات های کنونی نیست که همه مثل هم هستند.

آن شخصیت می تواند با شخصیت مالکش سازگار شود یا هر چیزی که بخواهید اسمش را بگذارید». با این وجود ماسک تصریح کرده که وقتی پای ربات هایش در میان باشد اول می خواهد راه رفته و بعد به سراغ دویدن برود و اینکه او می خواهد در ابتدا از این ربات ها برای کارهایی استفاده کند که انسان ها نمی خواهند انجام دهند. ماسک در این باره چنین گفته است: «این هدف ماست، ساخت ربات های انسان نما برای انجام کارهایی که انسان ها ضرورتاً نمی خواهند انجام دهند». ثروتمندترین انسان روی کره زمین می گوید که این ربات ها برای انجام کارهای تکراری و خسته کننده ای که باعث صدمات جسمی به انسان ها می شوند به کار گرفته خواهند شد.

البته ماسک در گفتن این که انسان ها کنترل و مدیریت کامل این ربات ها را در اختیار دارند تردید داشت و گفت که به نظرش اشتباه است اگر این را بگوییم اما گفت که ربات های تسلا بات می توانند «دوست بی نقصی» برای انسان ها باشند. فریدمن یک محقق برجسته است که روی تعاملات انسان و ربات کار کرده و بر این باور است که ربات های تولید شده توسط تسلا و ایلان ماسک می توانند با تنهایی انسان ها مبارزه کنند. این ربات های انسان نما ۵۶.۶ کیلوگرم وزن و کمی بیش از ۱۷۰ سانتیمتر قد خواهند داشت. ماسک نام این ربات را Optimus گذاشته و مدعی شده که ساخت تسلا بات از سال جدید میلادی آغاز خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره