ایسنا/ گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش بنیان ماژیک‌های زیستی را عرضه کردند که به دلیل مقاومت بالا در برابر نورخورشید و فرسایش توانستند جایگزین نمونه خارجی شوند.
مهدی حمصیان، مدیر یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان ، تولید دو نوع ماژیک زیستی را از دستاوردهای دانش بنیان این شرکت مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نام برد و در این باره توضیح داد: "ماژیک پلاک نویسی دام" یکی از این محصولات است که با کیفیت بسیار بالا و با قابلیت آنتی UV بوده و دارای حفظ دوام و کیفیت رنگ به مدت ۴ سال در مقابل اشعه UV و رطوبت و سایش است.

وی با بیان اینکه این ماژیک ها برای پلاک نویسی دام‌ها به منظور حفظ هویت دام مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار کرد: زمانی که این ماژیک‌ها برای نوشتن روی پلاک‌ها استفاده می‌شود، علاوه بر آنکه باید نفوذپذیری بالایی داشته باشد، نباید از روی پلاک در برابر قرار گرفتن در معرض فرسایش، رطوبت و نور خورشید آثار آن از بین برود.  

حمصیان با تاکید بر اینکه در حال حاضر ماژیک‌های متنوعی برای این منظور در بازار عرضه شده است، خاطر نشان کرد: ولی آثار این ماژیک‌ها بعد از استفاده حداکثر بعد از ۴ ماه از روی پلاک کم رنگ و بی رنگ می‌شود و این امر موجب خواهد شد که هویت دام دستخوش مخاطره شود.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: ماژیک مشابه و رقیب ما، یک محصول خارجی است که در ایران با قیمت ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد، ولی ماژیک تولید شده در این شرکت قابل رقابت با نمونه خارجی است و توانسته است در صنایع مختلفی مورد استقبال و استفاده قرار گیرد و از این محصول رضایت داشته‌اند.

وی مزیت رقابتی این ماژیک زیستی را مقاوم در برابر نور خورشید و عدم پلاریزه شدن آن نام برد و یادآور شد: این محصول در حال حاضر تجاری سازی شده است. 

حمصیان ماژیک دوم را ماژیک تخصصی آبکاری طلا دانست و گفت: تنها تولیدکننده این نوع ماژیک در کشور هستیم که توانسته است مورد استقبال خوب اتحادیه و صنوف مختلف طلا قرار گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar