سیناپرس/ روسیه و چین در حال همکاری برای ایجاد یک ایستگاه تحقیقات بین‌المللی در ماه هستند. بر این اساس یک ایستگاه تحقیقاتی با همکاری دو کشور در قمر زمین احداث شده و در این راستا تقویت همکاری های علمی- فنی و نوآورانه در اولویت دو کشور قرار دارد.
میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه روز دوشنبه در بیست و هفتمین نشست عادی سران دولت های چین و روسیه گفت که این دو کشور توافق نامه ای بین دولتی برای ایجاد ایستگاه بین المللی تحقیقات قمری منعقد کرده اند.
وی در این رابطه تاکید کرد: ما شاهد پتانسیل عظیمی در شاخه های فناوری پیشرفته، از جمله دیجیتالی سازی و اکتشاف فضایی هستیم. توافقنامه بین دولتی برای ایجاد ایستگاه بین المللی تحقیقات قمری آماده امضا است. این یک گام مهم برای کشورهای چین و روسیه محسوب می شود.
به گفته نخست وزیر روسیه، تقویت همکاری های علمی – فنی و نوآورانه در اولویت دو کشور قرار داشته و روسیه و چین با موفقیت حدود هزار رویداد در این چارچوب برگزار کرده اند.
این ایستگاه تحقیقات قمری می تواند برای مطالعات مختلف فضایی، تجهیز و آماده سازی فضانوردان و فضاپیماهای مختلف برای انجام ماموریت های بین سیاره ای و آزمایش های مختلف علمی مورد استفاده قرار گیرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar