مهر/ دو فضانورد طی یک پیاده روی فضایی بالاخره توانستند یک بست در جای خود نصب کنند و به این ترتیب فرایند نصب پلتفرم های نگهدارنده پنل های خورشیدی را تکمیل کنند.

 به نقل از اسپیس، نیکول مان فضانورد ناسا و کیوچی واکاتا فضانورد سازمان فضایی ژاپن روز گذشته حدود ۲ ساعت را در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی صرف تکمیل فعالیتی کردند که در پیاده روی فضایی ماه گذشته آن را آغاز کرده بودند. البته کل فرایند پیاده روی فضایی آنها بیش از ۶ ساعت طول کشید. آنها تصمیم داشتند یک ساختار پشتیبان برای نصب پنل های خورشیدiROSA را نصب کنند که در سال جاری میلادی به فضا پرتاب می شوند.

این فرایند ساعت ۱۵ به وقت گرینویچ و ۲ساعت و ۱۵ دقیقه پس از آنکه مان و واکاتا پیاده روی فضایی خودرا آغاز کردند، تکمیل شد.

۲ فضانورد با مشکلات اندکی روبرو شدند. آنها فراموش کردند میخی را در جای خود قرار دهند و مجبور شدند عایق را برداشته و دوباره نصب کنند. همچنین با چالش های مربوط به لباس فضانوردی روبرو شدند. از جمله آنکه دوربین کلاه آنها باید دوباره تنظیم می شد و برای مدتی کوتاه سطح اکسیژن به شدت بالا رفت.

مان و واکاتا پس از اتمام فعالیت در ساعت ۱۹:۲۶ دقیقه به وقت گرینویچ وارد ایستگاه فضایی شدند و پیاده روی ۶ ساعت و ۴۱ دقیقه ای آنها تمام شد.

کانال های برق 1Aو IB آخرین مواردی هستند که باید ارتقا یابند. به گفته مقامات ناسا با نصب هر ۶ پنل خورشیدی مذکور ذخیره برق ایستگاه فضایی بین المللی ۲۰تا ۳۰ درصد افزایش می یابد.

این دومین پیاده روی فضایی مان و واکاتا به حساب می آید. هر کدام از آنها تاکنون ۱۴ ساعت و ۲ دقیقه در خلا فضا کار کرده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar