روزیاتو/ ربات فوتبالیستی به نام آرتمیس (Artemis) ساخته شده که قرار است در ربوکاپ امسال که در فرانسه برگزار می‌شود شرکت کند. آرتمیس طوری طراحی شده که به‌گونه‌ای حرکت کند که گویی ماهیچه های بیولوژیکی دارد. محققان به شوخی می‌گویند نام آن مخفف این عبارت است: «روباتی که در فوتبال از مسی پیشی می‌گیرد».

یک ربات فوتبالیست قرار است اواخر امسال در یک تورنمنت بین المللی شرکت کند و کارشناسان می‌گویند او بهتر از لیونل مسی است. این ربات انسان نمای ۴ فوت و ۸ اینچی (۱.۴۶ متری) که Artemis نام دارد، می‌تواند راه برود و بپرد و یکی از تنها سه ربات در سراسر جهان است که توانایی دویدن دارد.

محققان دانشگاه کالیفرنیا لس آنجلس (UCLA) از آرتمیس به عنوان یک ربات که در فوتبال از مسی فراتر می‌رود، یاد می‌کنند.

این ربات که به اندازه یک انسان ساخته شده مهارت های فوتبالی خود را به عنوان یک مدعی در مسابقات RoboCup23 فرانسه در ماه جولای به نمایش می‌گذارد.
 

کارشناسان در طول آزمایشات آرتمیس را که با سرعت ۲.۱ متر بر ثانیه راه می‌رفت، ثبت کردند و از آن زمان به عنوان بخشی از تلاش‌های آماده‌سازی، آن را در اطراف محوطه دانشگاه به پیاده‌روی می‌برند.

RoboCup23 شاهد حضور ۲۵۰۰ شرکت کننده از ۴۵ کشور خواهد بود تا در تعدادی از چالش های مرتبط با فوتبال شرکت کنند.

ربات‌ها با اندازه‌های مختلف می‌توانند در لیگ‌های مختلف شرکت کنند، با لیگ «کوچک» که برای ربات‌های با ارتفاع پنج اینچ (۱۲.۷ سانتیمتر) طراحی شده است و یا لیگ انسان‌نما برای آنهایی که قدشان به اندازه کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است.

هیرواکی کیتانو، پایه‌گذار این جام، تقریبا ۳۰ سال پیش ادعا کرد که ربات ها تا سال ۲۰۵۰ می‌توانند در زمین با انسان‌ها بازی کنند.

توانایی های فوتبال آرتمیس علاوه بر توانایی بلند شدن از زمین و حمل اشیا در هفته های آینده با شدت بیشتری مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.

گفته می‌شود که این ربات ۳۸.۵ کیلوگرمی «اولین ربات در نوع خود» است و از فناوری استفاده می‌کند تا طوری رفتار کند که گویی به جای قطعات سفت و سخت مانند سایر ربات ها، ماهیچه های بیولوژیکی «فنری» دارد. سازندگان می‌گویند این کلید تعادل فوق العاده این ربات هنگام راه رفتن در زمین های ناهموار و توانایی آن برای دویدن و بلند شدن هر دو پا از زمین در حین حرکت است».آرتمیس به دنبال تعدادی دیگر از ربات‌ های توسعه‌یافته UCLA ساخته شده است. از جمله Saffir آتش‌نشان که در سال ۲۰۱۴ ساخته شد و Thor که برای امدادرسانی در بلایای طبیعی طراحی شده‌ است. Thor پنج فوتی (۱.۵ متری) در سال ۲۰۱۵ در ربوکاپ در مقابل بیش از ۴۰۰ تیم قهرمان شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar