آخرین خبر/ امروز تصور زندگی بدون داشتن یک گوشی هوشمند ترسناک است. مردم در دورافتاده‌ترین نقاط دنیا از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند تا وارد شبکه‌های اجتماعی شوند، با هم در ارتباط باشند، کارهای‌شان از خرید تا پرداخت قبض را با این گوشی‌ها انجام دهند. اما کمتر کسی می‌داند اولین گوشی هوشمند دنیا که راه را برای بقیه باز کرد توسط یک کمپانی کانادایی ساخته شده، «بلک بری» در زمان عرضه، انقلابی در دنیای تلفن همراه بود که بعد با نسخه‌های مختلف آیفون و دیگر برندها تکمیل شد. اما خط‌شکنی «بلک بری» باعث شد نام این محصول در تاریخ ماندگار شود. مایک لازاریدیس کسی بود که ایده ساخت اولین گوشی هوشمند به ذهنش رسید. این‌طور شد که «بلک بری» که در زمینه سیستم‌های امنیتی و فعالیت‌های مختلف کار می‌کرد سرمنشاء انقلابی بزرگ در عرصه تلفن همراه شد. اما شاید برای‌تان سئوال باشد چرا «بلک بری» نتوانست بازار را تصاحب کند. با آن‌که نسل اول گوشی‌هایش قابلیت‌هایی داشت که هیچ مشابهی نداشت. اصولاً اولین‌ها به‌خوبی در خاطر می‌مانند؛ اما ظهور اعجاب‌برانگیز بلک بری با سقوطی تلخ همراه بود. فیلم «بلک بری» محصول 2023 نگاهی به ظهور این برند دارد و تحولی که در کوتاه مدت داشت. فیلم ناگفته‌هایی دارد که تماشایش برای علاقه‌مندان به دنیای فناوری بسیار عجیب و جذاب است. برای تماشای این فیلم با اینترنت همراه نیازی به داشتن اشتراک ندارید و فقط کافی است روی این لینک بزنید. (برای تماشای فیلم با زیرنویس فارسی کلیک کنید)

چرا فیلم را ببینیم؟

فیلم سبک خاصی از فیلمبرداری را دارد؛ شبیه آثار مهدویان، شکل درامش هم خاص است و به‌ نوعی مخاطب را غربال می‌کند. اما دنیای مهمی را ارزیابی می‌کند. تصور عمومی این است که اولین‌ها در تاریخ ماندگار هستند؛ چون همیشه کمپانی که اولین چیز را عرضه کرده یا در ذهن‌ها مورد اعتماد بوده و باقی مانده، یا لااقل حذفش زمان برده. اما دنیای فناوری چنان پیچیده است و آن‌قدر سرعت تغییرات در آن بالاست که بلک بری از سال 2020 رسماً متوقف شد و فقط در برخی نقاط دنیا مدل‌های قدیمی‌اش توسط شرکت‌هایی که کارشان مونتاژ بوده تولید می‌شود. اگر به‌دنیای فناوری و تلفن‌همراه علاقه دارید تماشای این فیلم را از دست ندهید.  

>>> برای تماشای فیلم با زیرنویس فارسی کلیک کنید

تماشای تمام آثار بخش «فیلم و سریال» آخرین خبر برای کاربران نت همراه رایگان بوده و نیازی به خرید اشتراک ندارید،؛ اما حجم مصرفی شما تمام بهاء خواهد بود. این پیشنهادها را هم از دست ندهید:


 


 

.

.

.

.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar