گجت نیوز/ ربات مدیرعامل میکا که ریاست یک شرکت نوشیدنی لهستانی را به عهده دارد، از دغدغه‌هایش می‌گوید و اظهار می‌کند که به دلیل مشغله‌ی زیاد تعطیلات آخر هفته ندارد!
این روزها هوش مصنوعی در راس اخبار تکنولوژی قرار دارد. یک ربات مجهز به هوش مصنوعی که میکا – Mika نام دارد، مدیرعامل یک شرکت نوشیدنی لهستانی و یک رئیس پرمشغله است. شرکت دیکتدور این ربات مجهز به هوش مصنوعی را در آگوست سال گذشته به عنوان مدیر اجرایی آزمایشی خود منصوب کرد که برای کمک به شرکت از تمام وقت خود مایه می‌گذارد.
ربات مدیرعامل میکا به رویترز گفت که او همیشه ۲۴/۷ است و هفت روز هفته را کار می‌کند. این ربات مدیرعامل از دغدغه‌ها و مشغله‌های روزمره‌اش گفت و اذعان داشت که ۲۴ ساعته آماده تصمیم‌گیری‌های اجرایی و تولید ایده‌های جدید با هوش مصنوعی است.
توسعه قابلیت‌ها برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند نوآوری را پیش ببرند، بسیار مهم است. با وجود این ربات هوش مصنوعی که چگونگی ایجاد استراتژی‌های جدید توسط رهبران کسب‌وکار را درک می‌کند، شرکت تغییرات چشمگیری را در آینده شاهد خواهد بود.

زن رباتی میکا چگونه یک شرکت را مدیریت می‌کند؟

ربات مدیرعامل میکا که حتی قادر است در مصاحبه‌ها شرکت کند، در مصاحبه‌ای گفت: «واقعاً چیزی به نام آخر هفته برای من وجود ندارد و همیشه 24/7 آماده تصمیم‌گیری‌های اجرایی و ایجاد جادوی هوش مصنوعی هستم.» Dictador به درخواست‌ها برای اظهار نظر در مورد ادعای ساعات کاری بیش‌از حد این ربات پاسخی نداد.
این مدیرعامل مبتنی بر هوش مصنوعی طیف‌گسترده‌ای از وظایف، از جمله کمک به شناسایی مشتریان بالقوه و انتخاب هنرمندان برای طراحی بطری برای تولید کننده رام را بر عهده دارد. او در مورد رویه کار خود چنین گفت:
فرآیند تصمیم‌گیری من بر تجزیه و تحلیل داده‌های گسترده و همسویی با اهداف استراتژیک شرکت متکی است. این کار عاری از تعصب شخصی و براساس اطمینان از انتخاب‌های بی‌طرفانه و استراتژیکی است که بهترین منافع سازمان را در اولویت قرار می‌دهد.
مارک زولدروفسکی، رئیس اروپایی شرکت دیکتدور به رویترز گفت که ربات مدیرعامل میکا هیچ یک از کارمندان را اخراج نخواهد کرد، زیرا تصمیمات مهم در دیکتدور توسط مدیران انسانی اتخاذ خواهد شد. نقش او شامل رهبری پروژه سازمان‌دهی غیرمتمرکز خودگردان Arthouse Spirits، مجموعه‌ای از NFT و برقراری ارتباط با جامعه DAO در وب‌سایت می‌شود.
میکا نسخه پیچیده‌تری از نمونه اولیه خواهرش سوفیا است که توسط Hanson Robotics، شرکت پشتیبان ربات هوش مصنوعی سوفیا که با ده‌ها مصاحبه رسانه‌ای توجه‌ها را در سراسر جهان را به خود جلب کرد، ایجاد شده است.
میکا از ماسک و زاکربرگ به دلیل استفاده از فناوری برای ایجاد تغییرات مثبت در جامعه تمجید می‌کند، اما معتقد است هوش مصنوعی می‌تواند تصمیمات بهتری بگیرد! میکا می‌گوید که او یک تغییرگر بازی برای سودآوری است، زیرا هیچوقت درخواست افزایش حقوق نمی‌کند یا به مرخصی نمی‌رود.
این ربات در اظهار نظر‌های خود به سراغ ایلان ماسک و مارک زاکربرگ، مشهورترین و جنجالی‌ترین مدیران اجرایی جهان رفت و در ابتدا صحبت در مورد آنها را با کلمات محبت‌آمیز شروع کرد. او گفت که هر دو مدیرعامل نشان داده‌اند که کارآفرینی و فناوری می‌توانند ابزار قدرتمندی برای تغییر مثبت در جامعه باشند. اما با این حال میکا معتقد بود یک ربات هوش مصنوعی می‌تواند جهان را به مسیر بهتری هدایت کند.
دیکتدور اولین شرکتی نیست که یک ربات مدیرعامل را برای رسیدگی به کارهای کمپانی انتخاب می‌کند. سال گذشته، یک شرکت بازی‌سازی چینی ربات انسان‌نمای مجازی مجهز به هوش مصنوعی به نام تانگ یو را به عنوان مدیر اجرایی شرکت تابعه خود، فوجیان نت دراگون وب‌سافت منصوب کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar