فرادید/ کارخانه تولیدی جدید "RoboFab" قرار است اواخر سال جاری افتتاح شود و انتظار می‌رود تحویل این روبات‌ها به مشتریان در سال ۲۰۲۴ آغاز شود و از سال ۲۰۲۵ نیز به طور عمومی در دسترس قرار بگیرد.
شرکت آگیلیتی روباتیک در حال ساخت یک تأسیسات ۶۵۰۳ متر مربعی است که ظرفیت تولید بیش از ۱۰ هزار ربات انسان نما به نام دیجیت (Digit) را دارد. روبات‌هایی که می‌توانند در کنار انسان‌‎ها کف کارخانه کار کنند.
به نقل از نیواطلس، کارخانه تولیدی جدید "RoboFab" قرار است اواخر سال جاری افتتاح شود و انتظار می‌رود تحویل این روبات‌ها به مشتریان در سال ۲۰۲۴ آغاز شود و از سال ۲۰۲۵ نیز به طور عمومی در دسترس قرار بگیرد.
آگیلیتی انتظار دارد صدها روبات انسان نما در سال اول فعالیت خود بسازد. آنیدرا کمپل، مدیر اجرایی Agility، کارخانه RoboFab را با اولین عملیات تولیدی هنری فورد مقایسه می‌کند و می‌گوید: بیش از ۱۰۰ سال پیش، ما اولین کارخانه خودروسازی جهان را داشتیم و حالا ما اولین کارخانه روبات‌های انسان‌نما را داریم و روزی، درست مانند اتومبیل‌ها، روبات‌های انسان‌نما سرتاسر جهان را خواهند گرفت.
اما دیجیت چیست؟ دیجیت یک روبات دوپا با قد ۱۷۵ سانتی متر و وزن حدود ۶۵ کیلوگرم است. این روبات می‌تواند تا ۱۶ کیلوگرم بار را با یک جفت دست گیره مانند پنجه حمل کند.
به طور مستقل شارژ می‌شود تا از ۲۴ ساعت ۱۶ ساعت کار کند، چیزی حدود پوشش دو شیفت تمام وقت. این روبات دارای مجموعه‌ای مشابه از پاهای پرنده مانند ربات Cassie است که در سال ۲۰۲۲ رکورد جهانی گینس را برای سریعترین سرعت ۱۰۰ متر توسط یک ربات دوپا شکست.

دیجیت می‌تواند پاهای خود را به گونه‌ای پشت سر خود جمع کند که بارهای بیشتری به نسبت یک انسان معمولی بردارد.
همچنین می‌تواند جلوی قفسه‌ها چمباتمه بزند تا جعبه‌ها را بدون اینکه زانوهایش بیرون زده باشند، بگیرد، بنابراین می‌تواند آنها را با کمترین نیاز به خم شدن به جلو بردارد.
دیجیت که مجهز به دید دوربین و LiDAR است، چند سالی است که وجود دارد شاید به خاطر داشته باشید که در سال ۲۰۱۹ توسط فورد به عنوان یک روبات تحویل دهنده بسته پیشنهاد شد که قابل توجه خواهد بود.
می‌توان آن را از طریق یک تبلت به سبک گیم‌پد کنترل کرد و با کارهای مختلف به‌صورت سخت کدگذاری کرد.
جالب اینجاست که در چند ماه گذشته، Agility با استفاده از هوش مصنوعی مدل زبان بزرگ آزمایش کرده است تا به طور موثر دیجیت را وادار کند تا خود را در پاسخ به دستورات کلامی زبان طبیعی، برنامه ریزی کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar