برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

لغو تعطیلی تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی در پی بروز سیل

منبع
ايسنا
بروزرسانی
لغو تعطیلی تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی در پی بروز سیل

ایسنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: بر اساس دستور استاندار خراسان رضوی تا روز یکشنبه کلیه مرخصی‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی لغو خواهد بود و تمامی مدیران باید در محل خدمت حتی روز جمعه حاضر باشند.

جواد خدایی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران خراسان رضوی که در سالن اجتماعات شهید باهنر استانداری برگزار شد با اشاره به صدور اطلاعیه‌های هشدارهای هواشناسی از ۲ روز قبل، اظهار کرد: با توجه به بارش‌ سنگین باران در شهر مشهد مقدس، شهرستان‌های استان و بروز ترافیک و ضرورت تردد خودروهای امدادی، مردم مشهد طی امشب و فردا از تردد و سفرهای غیرضروری جدا پرهیز کنند.

وی افزود: بر اساس دستور استاندار خراسان رضوی تا روز یکشنبه کلیه مرخصی‌های مدیران دستگاه‌های اجرایی لغو خواهد بود و تمامی مدیران باید در محل خدمت حتی روز جمعه حاضر باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه ناوگان دستگاه‌های امدادی باید کاملا برای خدمت‌رسانی آماده باشند، عنوان کرد: با تمهیدات لازم و آمادگی کامل، حوزه برق، آب، مخابرات و گاز متناسب با شرایط مدیریت شود و مجموعه‌های مرتبط با این سه حوزه با حداکثر توان پای کار باشند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، خدایی تاکید کرد: تمامی محورهای تفرجگاهی، گردشگری، اقامتگاهی، بوم‌گردی و پارک‌ها در راستای تعطیلی قبلی تا روز دوشنبه تعطیل خواهند بود. همچنین لازم است بندهای خاکی استان در این شرایط که احتمال آسیب‌پذیری آن‌ها وجود دارد، مورد بازدید فرمانداران قرار بگیرند تا در صورت مشکل و آسیب دچار چالش نشوند.

وی با تاکید بر اینکه راه‌آهن، ترمینال و فرودگاه، باید آمادگی لازم را داشته باشند، بیان کرد: از همین امشب به تمامی مسافران خود پیامک‌های لازم با موضوع هشدار ارسال شود و فضای میزبانی برای آنها فراهم باشد تا اختلالی در روند میزبانی برای مسافران صورت نگیرد. بر این اساس، اپراتورهای تلفن همراه پیامک‌های هشدار را از امشب تا ظهر فردا به مشترکان ارسال کنند تا از شرایط موجود باخبر شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی اضافه کرد: تمام شهرداری‌های استان در حالت آماده‌باش باقی بمانند و ناوگان آن‌ها در حال خدمت قرار بگیرد. همچنین برای افراد بی‌خانمان مکان‌های لازم توسط شهرداری تدارک دیده شود تا دچار چالش نشوند.

خدایی بیان کرد: برنامه‌های مناسبتی و جلسات غیر ضروری در شهرستان‌ها و دستگاه‌های مختلف لغو شده است و به روزهای آینده موکول می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar