ایرنا/ رئیس قوه قضاییه ضمن ابراز همدردی با آسیب دیدگان زلزله آذربایجان شرقی از تمامی مسئولان و دستگاه های استانی به ویژه دادگستری استان آذربایجان شرقی خواست تا با بسیج امکانات از تمام توان خود برای تامین امنیت و کمک به رفع گرفتاری و کاهش مشکلات حادثه دیدگان استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی قوه قضاییه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز شنبه طی پیامی اعلام کرد: حادثه تلخ و تاسف انگیز وقوع زلزله در شهرستان میانه که باعث جان باختن و مجروح شدن تعدادی از هموطنان عزیز شد را به مردم خونگرم خطه آذربایجان شرقی، تسلیت عرض نموده و رحمت و غفران الهی برای جانباختگان و شفای عاجل برای مصدومان و مجروحان مسالت می کنم.

وی افزود: بی تردید امدادرسانی و رسیدگی به مشکلات مردم آن مناطق با توجه به برودت هوا، همت و تلاش همه دستگاه های اجرایی و نهادهای خدمت رسان را می طلبد و امید است مسئولان و دستگاه های ذیربط بویژه دادگستری استان آذربایجان شرقی با بسیج امکانات، از تمام توان خود برای تأمین امنیت و کمک به رفع گرفتاری و کاهش مشکلات حادثه دیدگان استفاده کنند.

زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲ و ۱۷ دقیقه و ۳ ثانیه بامداد امروز (جمعه) حوالی شهر ترک در استان آذربایجان شرقی را لرزاند. در این زلزله ۵ نفر جان خود را از دست داده و ۵۲۹ نفر مجروح شدند.

تَرْک یکی از شهرهای استان آذربایجان شرقی در شمال غرب ایران است.این شهر مرکز دهستان کندوان و بخش کندوان شهرستان میانه می‌باشد.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید