تسنيم/ شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت دريافت قسط دوم وجه ثبت نام حج تمتع را براي تکميل خريد ارز تصويب کرد.

در نشست شوراي برنامه ريزي و هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت که امروز به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين سيد عبدالفتاح نواب نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت تشکيل و مقرر شد زائران حج تمتع 99 قسط دوم وجه ثبت نام را با توجه به درجه کارواني که انتخاب کرده اند، بپردازند.

در اين جلسه حجت‌الاسلاموالمسلمين نواب از رئيس سازمان حج و زيارت خواست نسبت به اطلاع‌رساني و ارائه توضيحات روشن و دقيق در اين خصوص اقدام و حفظ حقوق زائران را در اولويت قرار دهد تا زائران گرامي با شفافيت و اطلاع از اينکه پرداخت قسط دوم به سود آنان است، آن را واريز کنند.

عليرضا رشيديان نيز تاکيد کرد: سازمان حج و زيارت پس از دريافت قسط اول وجه ثبت نام، دو سوم از ارز تخصيص يافته به زائران حج تمتع 99 را خريداري کرد و اکنون مبلغ حاصل از پرداخت قسط دوم براي خريد يک سوم باقيمانده به حساب بانک مرکزي واريز خواهد شد؛  زائراني که قسط دوم را بپردازند هزينه ارزي سفر آنان در حج آينده مشمول افزايش نخواهد شد.

در اين جلسه قربان ميرزايي سرپرست معاونت توسعه مديريت و منابع سازمان حج و زيارت از وضعيت ثبت نام و مجموع مبالغ واريز شده توسط زائران به عنوان قسط اول گزارش داد و گفت: با وجود شرايط پيش رو خريد و تثبيت نرخ ارز اقدام مهمي در جهت حفظ حقوق زائر محسوب مي شود و با وجودي که احتمال دارد در ارائه خدمات در داخل تغييراتي روي دهد اما تلاش خواهد شد هزينه ارزي سفر حج افزايش نيابد.

در ادامه اين جلسه حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي رئيس کميته فرهنگي و آموزشي اربعين ازبرنامه هاي اين کميته براي موسم اربعين گزارش جامعي ارائه و تصريح کرد: سناريوهاي مختلف در ارتباط با اربعين آينده طراحي شده و علاوه بر تعامل با رسانه ملي، برنامه ريزي هاي خوبي براي استفاده از فضاي مجازي و ديگر عرصه هاي اطلاع رساني براي احياي فضاي اربعين در سطح داخلي و جهاني انجام شده است. 

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت نيز خواستار توجه به توصيه هاي هفت گانه مقام معظم رهبري در بيانيه گام دوم انقلاب در برنامه ريزي هاي موسم اربعين و نقش سردار دلها شهيد حاج قاسم سليماني در احياي اين مراسم معنوي شد.

حجت الاسلام والمسلمين نواب با اشاره به اينکه ماه محرم در حالي فرا مي رسد که بيماري کرونا همه جهان را تحت تاثير قرار داده است، تاکيد کرد: درشرايط کنوني بايد با برنامه ريزي مناسب و رعايت پروتکل هاي بهداشتي از فرصت ها و امکانات براي اقامه عزاي حسيني به خوبي استفاده شود. 

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت همچنين با محکوم کردن توافق ننگين عادي سازي روابط امارات با رژيم صهيونيستي، تصريح کرد: اين رژيم غاصب و جعلي، عامل نکبت براي جهان اسلام است و اقدام امارات نه تنها به بروز اختلاف بين کشورهاي اسلامي منجر شده بلکه افزايش حضور رژيم جعلي درمنطقه مي تواند به چالش ها و مشکلات بيشتر درجهان اسلام منجر شود. اين رژيم کودک کش از زمان اعلام موجوديت لبخند را از لبهاي کودکان و کانون خانوادگان فلسطيني قطع و در منطقه تخم نفاق و اختلاف پراکنده کرده است.

حجت الاسلام والمسلمين نواب درپايان سخنان خود با اشاره به اينکه رهبر معظم انقلاب اسلامي فرموده اند که فاجعه منا به‌ هيچ‌ وجه نبايد فراموش شود، از دست اندرکاران حوزه حج و زيارت خواست براي گراميداشت سالگرد اين فاجعه که در دوم مهرماه سال 1394 در سرزمين منا رخ داد، برنامه ريزي کنند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar