باشگاه خبرنگاران/ مراسم شیرخوارگان حسینی امسال با حضور کم جمعیت برگزار شد.
 
 هر سال اولین جمعه ماه محرم که می رسد، دل همه دوستداران خاندان اهل بیت به شش ماهه امام حسین (ع) متوسل می شود و گره می خورد. مسیح حسین (ع) با دستان کوچکش گره از مشکلات بسیاری از مردم باز کرده است.

جمعه اول ماه محرم، مادران و نوزادان خود را به همایش شیرخوارگان حسینی می رسانند تا دخیل ببندند به دستان کوچک اما گره گشای حضرت علی اصغر (ع)؛ اما امسال، شیوع ویروس کرونا و لزوم تلاش برای قطع زنجیره این ویروس و بیماری منحوس، باعث شد که این مراسم با حضور کم جمعیت در برخی بقاع و امامزاده های متبرکه برگزار شود.

شبکه دو سیما هم به نمایندگی از رسانه ملی مراسم نمادین شیرخوارگان حسینی را به طور مستقیم پخش کرد. این مراسم از ساعت ده صبح جمعه ۳۱ مرداد ماه آغاز شد؛ مشروح گزارش  این مراسم را در ادامه بخوانید:

مراسم شیرخوارگان حسینی از امامزاده صالح (ع)، به صورت زنده روی آنتن شبکه دو سیما رفت. این مراسم با حضور نمادین برخی خادمان مجمع جهانی علی اصغر (ع) در محوطه باز امامزاده صالح برگزار شد. رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در برگزاری این مراسم مشهود بود.

آیت الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، سخنران اصلی این مراسم بود.

وی در این مراسم گفت: اصل و اساس آفرینش انسان، بر بهشتی شدن و عاقبت بخیری او بنا شده است. این بیماری ویروسی جهانی را هم کسانی که اهل صدقه و رعایت بهداشت هستند، نمی‌گیرند. هر کسی مریض شود، مرض عارض است و عذاب جهنم هم اینطور است. برای همین در قرآن آمده از بهشتی‌ها نمی‌پرسند، چرا بهشتی شدید، اما از جهنمی‌ها می پرسند. پس اصل آفرینش خداوند بنا بر بهشتی بودن مخلوقات است. 

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: در قرآن آمده، هیچ مصیبت و بلایی به سر شما نمی آید مگر اینکه کار بدی کرده باشید؛ چرا که گندم از گندم بروید جو ز جو. حالا اگر بلا آمد، راه چیست؟ خداوند می فرماید: اگر گرفتاری حاصل شد، تضرع کنید و به من پناه آورید. تعبیر خداوند این است که از بدی های خود فرار کنید و به سمت من بیایید. پس از هر گناه ریز و درشتی باید فرار کرد تا از گرفتاری نجات یافت. 

وی تاکید کرد: علت اینکه چنین ویروسی جهانی شد و همه نظم زندگی را مختل کرد، ظلم و گناه است. اما هر دردی درمانی دارد؛ خداوند در قرآن چند درد و نسخه درمانی را بیان کرده است. او فرموده، اگر بی بندوباری و فحشا و خوشگذرانی های حرام راه بیفتد، دریای غضب من می‌جوشد و آرامش مردم از بین می رود. در سوره فجر آمده است که هرگاه بی حیایی زیاد شد، خداوند هم تازیانه های عذاب را بر سر مردم می‌ریزد. 

صدیقی تصریح کرد: کسانی که ظلم کنند و بی رحمی، رحمت خداوند را از خود و دیگران دور می کنند. در سوره قلم هم آمده، وقتی ثروتمندان به فقرا بی توجهی کنند، خداوند عذاب نازل می کند. اینها همه درد است اما درمان چیست؟ در قرآن آمده است که در زمان بلا، به نماز و صبر(روزه داری) پناه ببرید. به ائمه اطهار (ع) توسل بجویید. خداوند در قرآن فرموده که اهل تقوا و پاکدامن ها را از بلا حفظ می کند. اینها در پناه خدا هستند. کسی که تقوا دارد، می تواند دل شکسته شود و توسل بجوید. در توسل همه ائمه ما کشتی نجات هستند؛ اما تاثیر حضور برخی خاص تر است.

وی در پایان گفت: در مباهله بنا بود پیامبر دشمن لجوج را با سلاح دعا از بین ببرد. خداوند متعال پیامبر را مامور کرد که دو کودک (حسن و حسین) را در کنار خود داشته باشد. به عبارتی وجود حسنین و آمین گفتن ایشان در غلبه پیامبر بر دشمن زمان در مباهله موثر بود. در روایات آمده که در زمان بلا، به خدا و ائمه توسل جویید. وجود مقدس علی اصغر هم کار امام حسین در مباهله را می کند؛ با این تفاوت که در مباهله مسیحیان خجالت کشیدند و ایمان آوردند اما در کربلا مسلمان نماها به شیرخواره حسین هم رحم نکردند. این مهر شما به حسینی شدن فرزندانتان ضربه محکمی بر صهیونیسم و دشمنان اسلام می زند. فرزندان خود را با این کار بیمه امام زمان می کنید.

پس از سخنرانی آیت الله صدیقی، حاج علی آیینه چی مرثیه خوانی کرد و در پایان عهدنامه بیعت مادران ایرانی با امام زمان (عج) خوانده شد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar