باشگاه خبرنگاران/ مراسم شيرخوارگان حسيني امسال با حضور کم جمعيت برگزار شد.
 
 هر سال اولين جمعه ماه محرم که مي رسد، دل همه دوستداران خاندان اهل بيت به شش ماهه امام حسين (ع) متوسل مي شود و گره مي خورد. مسيح حسين (ع) با دستان کوچکش گره از مشکلات بسياري از مردم باز کرده است.

جمعه اول ماه محرم، مادران و نوزادان خود را به همايش شيرخوارگان حسيني مي رسانند تا دخيل ببندند به دستان کوچک اما گره گشاي حضرت علي اصغر (ع)؛ اما امسال، شيوع ويروس کرونا و لزوم تلاش براي قطع زنجيره اين ويروس و بيماري منحوس، باعث شد که اين مراسم با حضور کم جمعيت در برخي بقاع و امامزاده هاي متبرکه برگزار شود.

شبکه دو سيما هم به نمايندگي از رسانه ملي مراسم نمادين شيرخوارگان حسيني را به طور مستقيم پخش کرد. اين مراسم از ساعت ده صبح جمعه ۳۱ مرداد ماه آغاز شد؛ مشروح گزارش  اين مراسم را در ادامه بخوانيد:

مراسم شيرخوارگان حسيني از امامزاده صالح (ع)، به صورت زنده روي آنتن شبکه دو سيما رفت. اين مراسم با حضور نمادين برخي خادمان مجمع جهاني علي اصغر (ع) در محوطه باز امامزاده صالح برگزار شد. رعايت پروتکل هاي بهداشتي، فاصله گذاري اجتماعي و استفاده از ماسک در برگزاري اين مراسم مشهود بود.

آيت الله کاظم صديقي امام جمعه موقت تهران، سخنران اصلي اين مراسم بود.

وي در اين مراسم گفت: اصل و اساس آفرينش انسان، بر بهشتي شدن و عاقبت بخيري او بنا شده است. اين بيماري ويروسي جهاني را هم کساني که اهل صدقه و رعايت بهداشت هستند، نمي‌گيرند. هر کسي مريض شود، مرض عارض است و عذاب جهنم هم اينطور است. براي همين در قرآن آمده از بهشتي‌ها نمي‌پرسند، چرا بهشتي شديد، اما از جهنمي‌ها مي پرسند. پس اصل آفرينش خداوند بنا بر بهشتي بودن مخلوقات است. 

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: در قرآن آمده، هيچ مصيبت و بلايي به سر شما نمي آيد مگر اينکه کار بدي کرده باشيد؛ چرا که گندم از گندم برويد جو ز جو. حالا اگر بلا آمد، راه چيست؟ خداوند مي فرمايد: اگر گرفتاري حاصل شد، تضرع کنيد و به من پناه آوريد. تعبير خداوند اين است که از بدي هاي خود فرار کنيد و به سمت من بياييد. پس از هر گناه ريز و درشتي بايد فرار کرد تا از گرفتاري نجات يافت. 

وي تاکيد کرد: علت اينکه چنين ويروسي جهاني شد و همه نظم زندگي را مختل کرد، ظلم و گناه است. اما هر دردي درماني دارد؛ خداوند در قرآن چند درد و نسخه درماني را بيان کرده است. او فرموده، اگر بي بندوباري و فحشا و خوشگذراني هاي حرام راه بيفتد، درياي غضب من مي‌جوشد و آرامش مردم از بين مي رود. در سوره فجر آمده است که هرگاه بي حيايي زياد شد، خداوند هم تازيانه هاي عذاب را بر سر مردم مي‌ريزد. 

صديقي تصريح کرد: کساني که ظلم کنند و بي رحمي، رحمت خداوند را از خود و ديگران دور مي کنند. در سوره قلم هم آمده، وقتي ثروتمندان به فقرا بي توجهي کنند، خداوند عذاب نازل مي کند. اينها همه درد است اما درمان چيست؟ در قرآن آمده است که در زمان بلا، به نماز و صبر(روزه داري) پناه ببريد. به ائمه اطهار (ع) توسل بجوييد. خداوند در قرآن فرموده که اهل تقوا و پاکدامن ها را از بلا حفظ مي کند. اينها در پناه خدا هستند. کسي که تقوا دارد، مي تواند دل شکسته شود و توسل بجويد. در توسل همه ائمه ما کشتي نجات هستند؛ اما تاثير حضور برخي خاص تر است.

وي در پايان گفت: در مباهله بنا بود پيامبر دشمن لجوج را با سلاح دعا از بين ببرد. خداوند متعال پيامبر را مامور کرد که دو کودک (حسن و حسين) را در کنار خود داشته باشد. به عبارتي وجود حسنين و آمين گفتن ايشان در غلبه پيامبر بر دشمن زمان در مباهله موثر بود. در روايات آمده که در زمان بلا، به خدا و ائمه توسل جوييد. وجود مقدس علي اصغر هم کار امام حسين در مباهله را مي کند؛ با اين تفاوت که در مباهله مسيحيان خجالت کشيدند و ايمان آوردند اما در کربلا مسلمان نماها به شيرخواره حسين هم رحم نکردند. اين مهر شما به حسيني شدن فرزندانتان ضربه محکمي بر صهيونيسم و دشمنان اسلام مي زند. فرزندان خود را با اين کار بيمه امام زمان مي کنيد.

پس از سخنراني آيت الله صديقي، حاج علي آيينه چي مرثيه خواني کرد و در پايان عهدنامه بيعت مادران ايراني با امام زمان (عج) خوانده شد. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar