باشگاه خبرنگاران/ معاون آموزشی وزارت علوم به بیان توضیحاتی درباره امکان لو رفتن سوالات کنکور سراسری که متولی برگزاری آزمون سازمان سنجش است، پرداخت.
 
، برگزاری کنکور سراسری در رشته های هنر، علوم انسانی و علوم ریاضی با دو حاشیه از لو رفتن سوالات کنکور همراه بود. لو رفتن سوالات کنکور به صورتی بود که عکس هایی از برگه های دفترچه سوالات منتشر شد و نگرانی های زیادی را برای داوطلبان کنکور به دنبال داشت.

این تصاویر از برگه سوالات زمانی منتشر شد که زمان در نظر گرفته شده برای دفترچه های عمومی به پایان رسیده بود و بر اساس اعلام سازمان سنجش افرادی که این کار را انجام داده بودند تیم هایی با هدف زیر سوال  بردن حفاظت آزمون بودند و نه تقلب.

این سوالات قبل از برگزاری کنکور منتشر نشده بود که بتوان گفت سوالات لو رفته است بلکه در زمانی منتشر شده است که همه داوطلبان سر جلسه بودند و عملا نمی توانستند کاری انجام دهند.

در همین مورد علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی، گفت: ۲۴ سال پیش طراح سوال کنکور بودم و با سازمان سنجش همکاری می‌کردم اما می‌داننم که از آن زمان تاکنون لو رفتن سوالات کنکور اصلاّ امکان پذیر نیست.

او در ادامه تاکید کرد: از نظر امنیتی امکان لو رفتن سوالات وجود ندارد و آنچه که در این باره در فضای مجازی پخش می‌شود شایعه بوده و بیشتر این عکس ها جعلی است.

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: داوطلبان و خانواده‌ها اصلا نگران نباشند، سازمان سنجش دارای تجربه‌ای بیش از ۵۰ سال است و داوطلبان به این مسائل توجهی نکنند.  

به گفته معاون وزیر علوم، داوطلبان اگر هم به موردی درباره لو رفتن سوالات برخورد می‌کنند  باید به سازمان سنجش مراجعه کنند؛ این سازمان هم برای تمام این مسائل پاسخ دارد.  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar