مهر/ وزير علوم با بيان اينکه شروع ترم جديد از ۱۵ شهريورماه قطعي است، گفت: با توجه به اينکه نتايج نهايي کنکور تا اواخر مهرماه اعلام خواهد شد، نودانشجويان تحصيل خود را از اول آبان آغاز مي کنند.


 دکتر منصور غلامي امروز در حاشيه بازديد از حوزه مصلاي تهران در کنکور سراسري ۹۹ در جمع خبرنگاران افزود: کنکور سراسري سال ۹۹ با توجه به شيوع بيماري کرونا در شرايط ويژه‌اي برگزار شد و خوشبختانه کنکور با شرايط بسيار مناسبي از نظر رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي، فاصله گذاري کافي بين صندلي‌ها و استفاده از ماسک برگزار شده است.

وي گفت: اميدواريم آزمون روز جمعه که با بيشترين تعداد داوطلب در گروه علوم تجربي برگزار شده است، به خوبي طي شود. برگزاري کنکور سراسري در اين شرايط نمونه‌اي از کار جهادي و همدلي ميان دستگاه‌هاي مختلف بوده است.

وي افزود: هدف اصلي همه دست‌اندرکاراني که در امر برگزاري کنکور به ما کمک کرده‌اند، اين بوده است که آرامش خاطر خانواده‌ها و داوطلبان حفظ شود و يکي از برنامه‌هاي ساليانه کشور که آزمون ورود به دانشگاه‌هاست در شرايط مناسبي برگزار شود.

وزير علوم گفت: نتايج نهايي کنکور سراسري اواخر مهرماه ۹۹ اعلام خواهد شد و دانشگاه‌ها ثبت نام خود را به صورت ويژه انجام خواهند داد و امسال بنا به شرايط، ثبت نام به صورت مجازي خواهد بود. تلاش دانشگاه‌ها بر اين است که در نيم سال بعدي شرايطي را فراهم کنند که پذيرفته شدگان جديد دانشگاه‌ها چند هفته‌اي را در دانشگاه‌ها حضور پيدا کنند و با شرايط دانشگاه‌ها آشنا شوند و ارتباط نزديک تري با محل تحصيل داشته باشند.

غلامي تصريح کرد: تلاش ما بر اين است که نودانشجويان اول آبان ماه به دانشگاه‌ها وارد شوند و توصيه کرديم از دانشجويان در نيم سال اول ثبت نام کنند و دانشجويان تعداد واحد درسي کمتري نسبت به سال قبل انتخاب کنند تا بتوانند برنامه خودشان را مديريت کنند.

وي ابراز اميدواري کرد: شرايط بيماري کرونا در کشور بهبود پيدا کند تا بتوانيم همه دانشجويان را در دانشگاه‌ها ببينيم.

وزير علوم افزود: شروع ترم جديد از ۱۵ شهريورماه قطعي است و دانشگاه‌ها مي‌توانند انتخاب واحد دانشجويان خود را آغاز کنند و چون ترم به صورت مجازي است، تحصيل دانشجويان از ۱۵ شهريور رسماً آغاز خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar