ايسنا/ مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي از وزش باد به نسبت شديد در ۱۱ استان کشور طي سه روز آينده خبر داد و گفت: دماي هوا نيز در نوار شمالي بين ۵ تا ۱۰ درجه سانتيگراد کاهش مي‌يابد.

صادق ضياييان در گفت و گو با ايسنا اظهار کرد: بر اساس تحليل آخرين نقشه‌هاي پيش‌يابي هواشناسي امروز (اول شهريور) براي بخش‌هايي از استان‌هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل، سواحل درياي خزر و خراسان شمالي افزايش ابر همراه با رگبار باران گاهي با رعد و برق و وزش باد شديد پيش‌بيني مي‌شود.

وي با اشاره به اينکه طي روزهاي يکشنبه و دوشنبه (۲ و ۳ شهريور) فعاليت سامانه بارشي در اين مناطق تشديد مي‌شود، گفت: براي بخش هايي از شمال شرق و شرق کشور ابرناکي و بارش پراکنده نيز دور از انتظار نيست همچنين از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشي در نواحي شمال غرب کشور تضعيف مي‌شود و طي روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه (۴ و ۵ شهريور) در سواحل درياي خزر و بخش‌هايي از اردبيل بارش پراکنده انتظار مي‌رود.

به گفته مديرکل پيش‌بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي طي پنج روز آينده در ساعات بعد ازظهر و اوايل شب در جنوب سيستان و بلوچستان، بخش‌هايي از کرمان، هرمزگان و شرق فارس رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شديد پيش‌بيني مي‌شود.

ضياييان با اشاره به اينکه از اواخر امروز (اول شهريور) تا اواسط هفته براي نوار شمالي کشور روند کاهش دما - بين ۵ تا ۱۰ درجه سانتيگراد- انتظار مي‌رود، گفت: طي سه روز آينده براي استان‌هاي خراسان رضوي، خراسان شمالي، خراسان جنوبي، يزد، کرمان، سمنان، قم، شمال اصفهان، البرز، جنوب تهران و مرکزي وزش باد نسبتا شديد خواهيم داشت.

وي افزود: درياي عمان و نواحي مرکزي و شرقي خليج فارس طي روزهاي شنبه تا دوشنبه و درياي خزر از روز شنبه تا اوايل وقت روز سه‌شنبه مواج خواهد بود.

ضياييان در پايان درباره وضعيت جوي تهران طي دو روز آينده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲ شهريور) صاف همراه با وزش باد در بعضي ساعات وزش باد شديد با حداقل دماي ۲۵ و حداکثر دماي ۳۵ درجه سانتيگراد و روز دوشنبه (۳ شهريور) نيز صاف و کمي ابري همراه با وزش باد و در بعد ازظهر افزايش باد با حداقل ۲۳ و حداکثر دماي ۳۳ درجه سانتيگراد پيش‌بيني مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar